Before Party IX Trójmiejskiego Marszu Równości

Before Party IX Trójmiejskiego Marszu Równości

24 maja 2024, Piątek

100cznia

Ks. Jerzego Popiełuszki 5, Gdańsk

Start: godz. 16:00

Podziel się:

Drogie osoby! Weekend Marszowy już tuż tuż! Weekendy równości to tylko początek, przygotujcie się na wspaniały weekend wieńczący nasz wspaniały Trójmiejski Marsz. Oto nasz gorący rozkład jazdy na piątkowy BEFORE!
PODCAST LIVE
Podcasty aktualnie triumfują swoją świetność, a my zapewnimy wam sesje podcastową na żywo! Wpadajcie, tematy na pewno będą bliskie waszym tęczowym sercom!
Samiec Beta Podcast LIVE
Godzina: 17:00 – 18:30
Miejsce: 100cznia Inside
Wstęp wolny
Kochane osoby, zapewne niektóre z nas miały tę (nie?)przyjemność korzystać z portali randkowych skierowanych do queerowej społeczności, szukając relacji romantycznych, pobieżnych jak i również znajomych. Gama uczuć i emocji jakich możemy dzięki nim uzyskać jest niezmiernie różnorodna, jeżeli jednak myślimy o dziwnych, niezrozumiałych, śmiesznych sytuacjach to jedna aplikacja wychodzi zdecydowanie przed szereg:
GRINDR
Tak, wiemy…, też poczuliśmy ten dreszcz emocji wymawiając tę nazwę. Ale jeżeli chcecie się skupić na pośmianiu się z sytuacji/wiadomości, wywołujących wspomniane wyżej uczucia, to trafiliście do dobrego miejsca. Przedstawiamy wam podcast Samiec Beta, tym razem w odsłonie na żywo!
Współprowadzący:
Mateusz Płocha i Szymon Żurawski wyruszają na poszukiwania prawdziwej męskości. Przedzierając się przez dżunglę pnączy z testosteronu starają się odnaleźć siebie, a przy okazji trochę się pośmiać.
A okazją do śmiania w tym przypadku będą wasze nietypowe, zaskakujące historie i screeny wiadomości z GRINDR’a, które możecie przesyłać na adres mailowy: samiecbetapodcast@gmail.com
Do zobaczenia na żywo!
Jeśli będziecie mieli siłę na kolejna porcję podcastowania zapraszamy na drugi seans:
Czułe Punkty Podcast Live
Godzina: 19:30 – 21:00
Miejsce: 100cznia Inside
Wstęp wolny
Mamy przyjemność zaprosić Was na wyjątkowe wydanie podcastu “Czułe Punkty” w wersji na żywo. Czułe Punkty to podcast o społeczeństwie, kulturze i emocjach – z dużą dozą feminizmu i ciekawości świata. Prowadzą go Magdalena Malińska i Marta Nowak – zawodowo managerka i dziennikarka, a prywatnie wielkie przyjaciółki.
Podczas tego spotkania usłyszycie wasze ulubione prowadzące razem z gościnią Patrycją Wonatowską – psycholożką, seksuolożką, terapeutką jak i współtwórczynią @sexpositiveinstitute oraz podcastu #seksozoficznie.
Dołączcie do naszego spotkania, aby być świadkiem tej rozmowy.
Do zobaczenia!
Jeżeli podcasty to nie wasza bajka, a jednak wolicie wizualne przeżycia to mamy dla was strefę filmową i zestaw super filmów z ostatnich lat. Co Wy na to? Łapcie line up!
Zaczynamy od:
Not a Boy Not a Girl
Miejsce: 100cznia Inside
Godzina 16:00 -16:45
Poznajmy jeszcze bliżej świat osób niebinarnych. Dokument pokazujący świat młodych osób sprzeciwiających się szufladkowaniu, życiu w narzuconych przez społeczeństwo normach. Nastolatkowie redefiniują tradycyjne postrzeganie płci i ich ról, aby każdy mógł być po prostu sobą.
Australijska produkcja z 2020 roku to materiał, który z pewnością daje do myślenia i napełnia nadzieją na nowe pokolenie walczące o zmiany na świecie, które pozwolą każdemu na bycie sobą!
Następna jest słodka komedia:
Mascarpone
Miejsce: 100cznia Inside
Godzina 17:00 – 18:45
Ten film pokaże nam z czym musi radzić sobie 30 letni chłopak po rozstaniu i jak odnajduje się w nowej sytuacji. Zapraszamy na tę słodką komedię.
Antonio rozstaje się z mężem i musi znaleźć dom, pracę, a przede wszystkim – cel w życiu. Wspierany przez Cristinę, wynajmuje pokój w domu Denisa, zaczyna praktyki w piekarni Luki. Zaczyna stawiać czoła prawdziwej rzeczywistości z pomocą przyjaciół, pasji do słodyczy i… aplikacji do randkowania.
„Mascarpone” to komedia romantyczna w ciepłym, włoskim stylu z niezwykłym powiewem świeżości. W centrum znajdują się trzydziestolatkowie żyjący w Rzymie, którzy przy wzajemnym wsparciu i akceptacji mogą spełnić marzenia o karierze i odnalezieniu prawdziwej miłości … do siebie.|
Kolejny film to Sweetheart
Miejsce: 100cznia Inside
Godzina 19:00-20:30
Zabierze nas do wspomnień o wakacyjnych miłościach i wyzwaniach okresu dojrzewania.
Niezdarna społecznie nastolatka Zostaje zaciągnięta do nadmorskiego parku wakacyjnego przez boleśnie „normalną” rodzinę, niespodziewanie zakochuje się w ratowniczce.
Film z 2021 roku został nominowyany oraz zebrał dwie w trzech nagród BIFA. Brytyjska produkcja to dramat, komedia i romans w jednym, istny rollercoaster nastoletnich uczuć.
Ostatnią produkcją będzie:
PRZEŻYĆ:
Miejsce: 100cznia Inside
Godzina 20:45 – 22:15
Animowany film dokumentalny, który stał się przebojem festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym i porównywany jest do legendarnego „Walca z Baszirem”. Poruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy. To także intymna opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności. W życiu Aminą dominuje poczucie straty i to na wielu poziomach. Bohater musiał brutalnie wkroczyć w dorosłość i przez ponad 20 lat tłumił w sobie traumatyczne doświadczenia. Dziś, jako niespełna czterdziestolatek, odnosi sukcesy nauce jako naukowiec i planuje ślub ze swoim długoletnim partnerem.
Amin postanawia zdradzić prawdę o sobie w filmie, ale nie jest gotowy, żeby stanąć oko w oko z kamerą, dlatego reżyser Jonas Poher Rasmussen (jego dawny szkolny kolega) postanowił sięgnąć po animację. Tłumione do tej pory wspomnienia tworzą poruszającą historię, w której granice czasu i przestrzeni ulegają zatarciu. Znaleźć w niej można liczne paralele ze współczesnością. Film jest fascynujący nie tylko pod względem unikalnej formy, ale również niezwykle bliskiej relacji bohatera z reżyserem.
To nie koniec tego dnia! Dla koneserów dobrego brzmienia mamy doskonałe informację.
Mamy przyjemność ogłosić, że specjalnie dla was wystąpi kolektyw POISE w kolaboracji z osobą didżejską androgienią oraz Gdańską osobą twórczą Aliną Mielnik. Kolektyw zdecydował się wesprzeć nasze stowarzyszenie zapewniając cudowne widowisko i rozgrzewając was na piątkowym marszowym beforze!
Grupa specjalnie dla was przygotuje wyjątkowe brzmienia otulone wyjątkowymi wizualizacjami i Queerową sztuką. Szykuje się wspaniała podróż!
scena OUTSIDE
21:00 – 22:00 L A V E N
22:00 – 23:00 larissa
23:00 – 00:00 androgienia
00:00 – 01:00 DiV4
00:01 – 02:00 gosha savage
with SVP visuals ALL NIGHT LONG
scena PATIO
21:00 – 23:30 ALLG
23:30 – 02:00 monka
Dekoracje: Alina Mielnik
Podczas imprezy będziecie mogłx obejrzeć wystawę złożoną z prac wideo queerowych osób artystycznych wyłonionych przez POISE w ich open callu na QUEER VIDEO ART. Pełna lista osób artystycznych zostanie opublikowana na stronie wydarzenia w tygodniu imprezy.
link do open calla:
https://www.facebook.com/events/466406585760638
POISE jest przestrzenią poświęconą eksploracji języka audiowizualnego, pretekstem do zawiązywania nowej społeczności opartej na życzliwości i wzajemnym szacunku. To kolektyw złożony z DJek, Vjek, producentek muzycznych i artystek wizualnych, długo wyczekiwany głos osób kobiecych i queerowych na trójmiejskiej scenie klubowej. Powstajemy z potrzeby stworzenia gruntu, który nie gubi wartości, zaprasza wszystkich, zapewnia safe space.
POISE to różnorodność.
POISE to zmiana.
POISE to równowaga.
Do zobaczenia!

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →