W Polsce hip-hop, na świecie latino. Kogo słuchaliśmy najczęściej w 2020 roku?

Obserwuj nas na instagramie:

Spotify opublikowało zestawienie najpopulaniejszych utworów i artystów mijającego roku. Sprawdźcie, kto grał najchęśniej w słuchawkach użytkowników w Polsce i na całym świecie.

Mimo, że do końca roku został jeszcze miesiąc, Spotify już zaprezentowało pierwsze podsumowanie 2020 roku. Wyróżniono w nich najpopularniejszych artystów, utwory i albumy, a także zdobywające coraz więcej zwolenników podcasty. Sprawdźcie, jak się prezentuje muzyczna topka mijającego roku.

Czego słuchaliśmy najczęściej w 2020 roku? – Polska

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że wśród polskich użytkowników znów rządzi hip-hop. Podobnie jak w latach poprzednich, polscy raperzy zdominowali zestawienie, zajmując niemal wszystkie miejsca w TOP5.

Artystami, którym udało się przełamać tą hip-hopową dominację są jedynie debiutująca w tym roku sanah z albumem Królowa Dram oraz The Weeknd i jego hit Blinding Lights.

Najpopularniejsi artyści

 1. Taco Hemingway
 2. Quebonafide
 3. Lanek
 4. Bedoes
 5. Mata

Najpopularniejsze utwory

 1. Quebonafide, Daria Zawiałow, DuitBUBBLETEA
 2. The WeekndBlinding Lights
 3. Sobel Impreza
 4. Taco Hemingway, Lanek Polskie Tango
 5. Mata 100 dni do matury

Najpopularniejsze albumy

 1. Mata 100 dni do matury
 2. Quebonafide ROMANTIC PSYCHO
 3. Bedoes Opowieści z Doliny Smoków
 4. sanah Królowa dram
 5. Białas H8M5

Najpopularniejsze podcasty

 1. Kryminatorium
 2. Ja i moje przyjaciółki idiotki
 3. Dwóch Typów Podcast
 4. Tu Okuniewska
 5. Kwadrans na angielski

Czego słuchaliśmy najczęściej w 2020 roku? – Świat

Jeśli chodzi o zestawienie z całego świata, tutaj mamy już większą różnorodność. Warto zwrócić jednak uwagę na rosnącą popularność latynoskich artystów. Wśród najpopularniejszych muzyków znaleźli się chociażby portorykański raper Bad Bunny oraz kolumbijski piosenkarz reggaeton, J Balvin.

Najpopularniejsi artyści

 1. Bad Bunny
 2. Drake
 3. J Balvin
 4. Juice WRLD
 5. The Weeknd

Najpopularniejsze artystki

 1. Billie Eilish
 2. Taylor Swift
 3. Ariana Grande
 4. Dua Lipa
 5. Halsey

Najpopularniejsze utwory

 1. The Weeknd Blinding Lights
 2. Tones and IDance Monkey
 3. Roddy Ricch The Box
 4. Imanbek and SAINt JHNRoses – Imanbek Remix
 5. Dua LipaDon’t Start Now

Najpopularniejsze albumy

 1. Bad Bunny YHLQMDLG
 2. The Weeknd – After Hours
 3. Post Malone Hollywood’s Bleeding
 4. Harry StylesFine Line
 5. Dua Lipa Future Nostalgia

Najpopularniejsze podcasty

 1. The Joe Rogan Experience
 2. TED Talks Daily
 3. The Daily
 4. Call Her Daddy
 5. The Michelle Obama Podcast

Sprawdź, czego słuchałeś/aś w mijającym roku

Jak co roku użytkownicy Spotify mogą już także poznać swoje spersonalizowane podsumowanie artystów, utworów, gatunków muzycznych i podcastów, których słuchali najczęściej, a także poznać inne fakty, dzięki nowym funkcjom takim jak:

 • Quizy, która pozwolą użytkownikom Spotify przekonać się czy zgadną, którego podcastu i utworu słuchali w tym roku najczęściej.
 • Historia ulubionej piosenki, umożliwiająca sprawdzenie najważniejszych informacji dotyczących ulubionego utworu, począwszy od jego odkrycia aż po jego setne odtworzenie.

Wśród nowych funkcji #SpotifyWrapped są także:

 • jeszcze szersze spojrzenie na podcasty – informację których kanałów słuchaliśmy najczęściej i ile minut spędziliśmy na odkrywaniu nowych odcinków;
 • nowe odznaki dla subskrybentów planu Premium, między innymi: Trendsetter – pokazująca, które z naszych playlist zyskały najwięcej nowych obserwatorów oraz Pionier – prezentująca ilu piosenek słuchaliśmy zanim zyskały 50.000 odtworzeń i stały się popularne
 • nowe spersonalizowane playlisty, takie jak Twoje ulubione utwory 2020 z piosenkami, które towarzyszyły użytkownikom Spotify w 2020 roku oraz Nie przegap z hitami, które mogliśmy przeoczyć
spotify

Spotify opublikowało zestawienie najpopulaniejszych utworów i artystów mijającego roku. Sprawdźcie, kto grał najchęśniej w słuchawkach użytkowników w Polsce i na całym świecie. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Mimo, że do […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →