Quebonafide: od nerda do rapera. Czy ta przemiana zasługuje na nagrodę?


13 listopada 2020

Podziel się newsem:

Quebonafide w tym roku ukazał swoje oblicze jako ROMANTIC PSYCHO. Wydanie albumu poprzedziła ponad trzymiesięczna promocja – równie dobra, a może nawet lepsza, niż kampania Dawida Podsiadło przy okazji Małomiasteczkowego. Nic więc dziwnego, że projekt został nominowany w konkursie KTR.

Quebonafide – z milionera w kundla w rok

Licealne zdjęcia Kuby i Taco Hemingway’a już od dawna robiły kółka w Internecie, lecz chyba nikt nie spodziewał się takiego powrotu do przeszłości. Pierwsze zderzenie z Quebonafide, który wygląda 1:1 jak nerwowy, nieśmiały, stereotypowy informatyk z neflixowskich produkcji było szokiem. Co zrobił z włosami? Gdzie jego tatuaże? Tak drastyczna zmiana wizerunku nie miała szans przejść bez echa, zwłaszcza, że raper świadomie tym wizerunkiem gra. Rzeczona transformacja wyszła genialnie, a artysta nie poprzestał jedynie na wyglądzie. Dostosowana mimika, ruchy, nawet styl mówienia i już, ze scenicznego zwierza prosto w wyobcowanego outsidera. Pytanie tylko: po co?

Quebonafide
fot. Jakub Kaminski

Quebonafide – it’s a prank, bro

Jedni fani zwątpili, inni zaczęli węszyć pismo nosem. A Quebonafide jakby nigdy nic w grzecznej polówce pojawiał się w telewizji, na zakupach, czy w warszawskich lokalach. Poszło to o krok dalej: lipny album, znaczy demówki nagrywane po domowemu trafiły do tych, którzy zamówili album w preorderze. Niektórzy się wzburzyli. Niektórzy cierpliwie czekali. W tym czasie impasu, raper zdążył zaś zrobić parę fenomenalnych akcji, jak na przykład wyprzedaż szafy, z której dochód został przeznaczony na cele charytatywne, czy film we współpracy z Allegro. Stylizowany na horror obraz opowiadał o życiu artysty w Ciechanowie i ponownie: dochód z przedsięwzięcia powędrował do potrzebujących.

CTK Creeps: Quebonafide

Były jeszcze krzyżówki – setka z Technopolu, oczywiście z nowym wizerunkiem rapera. A krótko potem ukazała się finalna wersja ROMANTIC PSYCHO. Z gośćmi, agresywnymi nutami, energią oraz nieco odmiennym nastawieniem, niż Kuba prezentował na poprzednich albumach.

Quebonafide nominowany za kreatywność

Kampania artysty była przeprowadzona na szeroką skalę, z pewnym przekąsem, z pomysłem wykraczającym daleko poza: ej, załóż oksy, wskocz w nudne jeansy i mów w zwolnionym tempie. Mierzy to w model powierzchowności no i samego kreowania postaci. Quebo zrobił to poprzez Instagram i inne media, ludzie łyknęli. Skoro on może – my też. I robimy to, a on koncertowo nas za to obśmiał. I być może jeszcze dostanie za to nagrodę, ponieważ nominowano go do nagrody KTR, przyznawanej najlepszym, najbardziej kreatywnym reklamom.

Jak sądzicie, czy Quebo wygra w tym konkursie, czy będzie musiał obejść się smakiem?

Quebonafide w tym roku ukazał swoje oblicze jako ROMANTIC PSYCHO. Wydanie albumu poprzedziła ponad trzymiesięczna promocja – równie dobra, a może nawet lepsza, niż kampania Dawida Podsiadło przy okazji Małomiasteczkowego. Nic więc dziwnego, że projekt został nominowany w konkursie KTR. Quebonafide – z milionera w kundla w rok Licealne zdjęcia Kuby i Taco Hemingway’a już […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →