Spotify prezentuje gusta muzyczne Polaków


20 października 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Polacy dołączyli do grona słuchaczy platformy streamingowej Spotify w 2013 roku. Sprawdźcie, czego słuchaliśmy najchętniej na przestrzeni tych 7 lat.

Spotify przeanalizowało zwyczaje polskich użytkowników, aby sprawdzić, jak zmieniały się preferencje muzyczne na przestrzeni ostatnich 7 lat, czyli od początku działalności serwisu w naszym kraju.

Muzyka to uniwersalny język, który idealnie odzwierciedla nasze emocje. Co więcej, jak w każdym języku powszechnie używanym na świecie, także w muzyce można dostrzec różnice zależne od miejsca, w którym obcują z nią słuchacze. Dane i analizy dotyczące trendów muzycznych na poszczególnych rynkach są dla nas niezwykle ważne, ponieważ pokazują jak różnorodne są gusta muzyczne wśród społeczności Spotify, która liczy już ponad 299 milionów użytkowników na całym świecie. Mamy nadzieję, że zróżnicowana oraz rosnąca biblioteka dostępnych tytułów w ramach serwisu pozwoli naszym słuchaczom czerpać jeszcze większą radość i inspirację ze słuchania i odkrywania muzyki

Federica Tremolada, Dyrektor Zarządzająca Spotify w regionie Europy Południowej i Wschodnie

Z opublikowanego zestawienia wynika m.in., że w latach 2013-2017 najpopularniejszymi w Polsce utworami były zagraniczne hity:

 • 2017: Shape of You Ed Sheeran
 • 2016: Cheap Thrills Sia
 • 2015: Lean OnMajor Lazer, DJ Snake, MØ,
 • 2014: I See Fire – Ed Sheeran
 • 2013: Get LuckyDaft Punk

Z kolei w późniejszych latach rządzili już polscy artyści. W 2018 roku był to numer Tamagotchi od Taconafide, a w 2019 – Język ciała Tymka.

Spotify

Lista najbardziej popularnych utworów w Polsce od 2013 roku

 1. Shape of You Ed Sheeran
 2. Język ciała Tymek, Big Scythe
 3. Małomiasteczkowy Dawid Podsiadło
 4. Początek Dawid Podsiadło, Kortez, Krzysztof Zalewski, Męskie Granie Orkiestra 2018
 5. Tamagotchi TACONAFIDE
 6. Rainman Tymek, Trill Pem, TEDE, 2K, Michał Graczyk
 7. bad guy Billie Eilish
 8. California White 2115
 9. Dance MonkeyTones And I
 10. hot coffeeschafter

Muzyczne trendy w różnych miastach na całym świecie

Możecie sprawdzić także, które utwory są najpopularniejsze w różnych miastach na całym świecie. Muzyczna Mapa Świata od Spotify aktualizowana jest co tydzień i znajdziecie w niej zestawienia najbardziej popularnych utworów w 8 polskich miastach, tj. w Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Katowicach oraz we Wrocławiu. Mapa jest dostępna pod tym linkiem.

Muzyczna Mapa Świata Spotify

Polacy dołączyli do grona słuchaczy platformy streamingowej Spotify w 2013 roku. Sprawdźcie, czego słuchaliśmy najchętniej na przestrzeni tych 7 lat. Spotify przeanalizowało zwyczaje polskich użytkowników, aby sprawdzić, jak zmieniały się preferencje muzyczne na przestrzeni ostatnich 7 lat, czyli od początku działalności serwisu w naszym kraju. Muzyka to uniwersalny język, który idealnie odzwierciedla nasze emocje. Co […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.