materiały promocyjne

Spotify podnosi ceny w kilkudziesięciu krajach. Co z Polską?


24 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Spotify podniosło ceny abonamentów m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Podrożał zarówno pakiet standardowy jak i duo, student oraz family. Czy możemy spodziewać się podwyżek w Polsce?

Kolejne kraje z wyższymi cenami za Spotify

Inflacja, choć jest zjawiskiem kojarzącym się nam głównie z sytuacją w Polsce, dotyczy w tym momencie w zasadzie całego świata. Przekłada się ona na wzrost cen licznych usług, a do grupy międzynarodowych firm, które podniosły opłaty dołączył właśnie Spotify. Potentat streamingowy zdecydował się na taki ruch w 46 krajach (głównie azjatyckich) już w zeszłym roku, a teraz podwyżki dosięgnęły także krajów europejskich i Ameryki Północnej. Firma podniosła abonament dla każdego z dostępnych pakietów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii czy Estonii. Łącznie, mowa o kilkudziesięciu kolejnych krajach. Na liście nie znajduje się obecnie Polska. Patrząc jednak na zasięg podwyżek abonamentu przez Spotify, ciężko oczekiwać, by nie dotarły one do Polski. Pozostaje więc pytanie nie „czy”, a „kiedy” to nastąpi.

Jak duże są podwyżki?

Co jednak bardzo istotne, podwyżki w każdym z krajów są porównywalne. Łatwo więc przewidzieć jakiego wzrostu kosztów można ewentualnie spodziewać się w Polsce. W USA dla przykładu każdy plan wzrósł o 1 dolara na użytkownika (tak więc w przypadku planu duo o 2). Standardowy pakiet Spotify Premium kosztuje więc 10,99 dol. zamiast 9,99 dol. Cena planu Duo wzrosła z 12,99 dol. do 14,99 dol., Family z 15,99 dol. do 16,99 dol., a Student z 4,99 dol. do 5,99 dol. Spójrzmy teraz na polskie ceny: indywidualny plan kosztuje obecnie 19,99 zł, plan Duo to koszt miesięczny 24,99 zł, plan Family 29,99 zł, natomiast użytkownicy abonamentu Student płacą za tę usługę 9,99 zł. Patrząc na wzrosty cen Spotify chociażby w USA, należy spodziewać się, że dotknie nas wzrost cen raczej rzędu kilku niż kilkunastu czy kilkudziesięciu złotych. Na ten moment brak jednak jakichkolwiek informacji na temat ewentualnego podniesienia cen w Polsce.

Spotify podniosło ceny abonamentów m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Podrożał zarówno pakiet standardowy jak i duo, student oraz family. Czy możemy spodziewać się podwyżek w Polsce? Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →