Fot. Jacek Kołodziejski / Materiały prasowe Sony Music

Dawid Podsiadło najchętniej słuchanym polskim artystą na Spotify? Do zdobywcy pierwszego miejsca jeszcze sporo mu brakuje


07 listopada 2022

Podziel się newsem:

Dawid Podsiadło i jego najnowszy album podbijają ranking za rankingiem. Jest jednak jedno zestawienie, którego nawet on nie zdołał jeszcze zdobyć.

Rankingi, rankingi i jeszcze raz rankingi

Status Dawida Podsiadło jako jednego z najpopularniejszych muzyków na polskiej scenie muzycznej jest bez wątpienia niepodważalny. Artysta raz za razem wyprzedaje jedne z największych sal koncertowych, z łatwością robi to też ze stadionami. Każdy jego krok śledzą tysiące naszych rodaków. Mogłoby się wydawać, że za sprawą wydanego niedawno albumu Lata Dwudzieste Podsiadło wspiął się na szczyty każdego z możliwych rankingów. Przykładem może być tworzony pod koniec października ranking popularności serwisu swiper. Według niego Dawid Podsiadło jest najchętniej słuchanym przez Polaków twórcą, który ma na swoim koncie 3 008 287 miesięcznych słuchaczy (na drugim miejscu jest sanah z wynikiem 2 629 209). Mimo stale rosnącej przewagi nad goniącą go stawką jest jednak jeden ranking, w którym nawet on musi uznać wyższość innego muzyka – dużo dłużej obecnego w świadomości słuchaczy.

Przeczytaj także: Czy Dawid Podsiadło przeskoczył zawieszoną przez siebie poprzeczkę? Porozmawialiśmy o płycie Lata Dwudzieste

Dawid Podsiadło Wrocław stadion
fot. Bartłomiej Kuczkowski

Ranking, o którym mowa, został przygotowany przez Spotify. To właśnie dzięki niemu możemy dowiedzieć się, że w ciągu miesiąca muzyki Dawida Podsiadły przesłuchały na platformie ponad 3 miliony użytkowników. Są to liczby naprawdę niewyobrażalne, jednak nie największe. Jest ktoś, kto zebrał wokół swojej twórczości prawie dwa razy tyle słuchaczy. Tym kimś jest… Fryderyk Chopin. Tak, dokładnie tak – utworów polskiego kompozytora i pianisty w ciągu miesiąca przesłuchało ponad 5,8 milionów osób, tym samym sprawiając, że to właśnie on dzierży najlepszy wynik na platformie Spotify.

Dawid Podsiadło – To co masz Ty!, posłuchaj!

Chopin to świat

Zdziwieni, że w 2022 roku ultra popularny popowy artysta przegrał bitwę o słuchaczy z Chopinem? Pamiętajmy, że i tak rekordowy wynik Podsiadły, który śpiewa głównie w rodzimym języku, został wygenerowany głównie przez polskich odbiorców. Klasyczna muzyka Fryderyka Chopina codziennie włączana jest na Spotify na wszystkich kontynentach – od Europy, przez Amerykę, po Azję. W takich krajach jak Chiny, Japonia czy Korea Południowa nasz kompozytor jest szczególnie poważany – świadczą o tym m.in. pochodzący stamtąd topowi pianiści, którzy rywalizują co 5 lat w Konkursie Chopinowskim.

Dawid Podsiadło i jego najnowszy album podbijają ranking za rankingiem. Jest jednak jedno zestawienie, którego nawet on nie zdołał jeszcze zdobyć. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →