Tymek rusza z preorderem charytatywnej EPki. Mamy pierwszy singiel


21 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Tymek, wraz z premierą nowego singla, wystartował z preorderem nowej EPki zatytułowanej Vestige. Co najważniejsze, cały dochód z płyty artysta przeznaczy na walkę z koronawirusem.

Vestige, czyli ślad

Jak wiadomo, największym śladem jaki zostawia po sobie muzyk, są jego utwory. Jednak w przypadku Tymka będzie to też działalność pozamuzyczna. Raper ostatnimi czasy bardzo często udzielał się charytatywnie. Przeznaczył między innymi 40 tysięcy złotych na budowę szkoły w Kenii.

Tym razem Tymek powraca z kolejną inicjatywą godną pochwały. W związku z pandemią koronawirusa i ciężką sytuacją w kraju i na świecie artysta postanowił wydać specjalną EPkę, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na walkę z koronawirusem. Jak wiadomo, sprzęt medyczny jest aktualnie na wagę złota i potrzebna jest każda pomoc. Wy także możecie dołożyć swoją cegiełkę i zamówić minialbum ze strony freshndope.

Na krążku znajdzie się 5 premierowych utworów. Pierwszy singiel, z gościnnym udziałem braci Kacperczyk, jest już dostępny do odsłuchu.

Tymek feat. Kacperczyk – Jeziorko

Co z innymi albumami Tymka?

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że Tymek zamierza w 2020 roku wydać jeszcze jeden album. Piacevole miało ukazać się niedługo po FIT, jednak w związku z obecną sytuacją, Tymek zawiesza swoje wszystkie projekty i skupia się tylko i wyłącznie na specjalnym minialbumie charytatywnym.

Przypomnijmy, że Piacevole, to efekt współpracy Tymka i producenta o pseudonimie Favst, który maczał palce przy utworach chociażby Kartky’ego. Natomiast tytuł krążka, to w wolnym tłumaczeniu z języka włoskiego przyjemność i takie właśnie brzmienie towarzyszy utworom, które raper udostępnił (Lekarstwo, 80’s i Syrop).

Tymek – Syrop

Jednak Vestige i Piacevole, mają jeden wspólny mianownik, bowiem oba projekty wyraźnie różnią się od tego, do czego Tymek przyzwyczaił swoich słuchaczy. Mam tu na myśli trapowe i klubowe brzmienia. Jeżeli chodzi o muzykę Tymka, to można o niej powiedzieć wiele. Jednakże za taką działalność charytatywną, naprawdę trzeba go docenić.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Polish Hip-Hop Festival 2020

Biletomat.pl
od 180 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.