Debiutancki album Kacperczyk „Sztuki Piękne” – jeszcze hip-hop czy już alternatywa?

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Walentynkowy piątek przynosi nam premierę debiutanckiego albumu duetu Kacperczyk - Sztuki Piękne. Nie powinniście przegapić tego krążka.

KACPERCZYK debiutują

Wokół braci KACPERCZYK zrobiło się głośno, gdy okazało się, że są pierwszym alternatywnym zespołem w szeregach SBM Label, który współpracuje z takimi raperami jak Solar, Białas, Bedoes, White 2115, Beteo, Jan-rapowanie, Moli, Mata czy Adi Nowak. Dziś zaliczają bardzo udany debiut.

Tylko co z tą alternatywą? Faktycznie album Sztuki Piękne w pewnym sensie potwierdza taką klasyfikacje gatunkową, choć nie nadużywałabym tego określenia względem grupy KACPERCZYK. Ich debiutancki album wciąż jest bowiem mocno osadzony w stylistyce hip-hopu, choć zdecydowanie wchodzi poza jej granice. Nie jakoś bardzo daleko, ale zauważalnie.

Posłuchaj singla KACPERCZYK i Ralpha Kaminskiego – Blask

Duet płynnie lawiruje między rapem, elektroniką a jeszcze bardziej odległymi gatunkami. Na Sztukach Pięknych można znaleźć nawet ballady! Z kolei tematyka poruszana w kawałkach z tego albumu wskazuje na to, że braciom KACPERCZYK zdecydowanie bliżej do hip-hopu.

Trzeba przyznać, że wciąż KACPERCZYK są bardzo ciekawym zjawiskiem na naszej scenie muzycznej, a ich debiut jest intrygujący. Ma kilka świetnych momentów i większość dobrych, ale jeszcze nie powala na kolana. Warto ich jednak obserwować i sprawdzać, jak rozwinie się kariera tych młodych, obiecujących artystów.

Debiutancki album KACPERCZYK – Sztuki Piękne – posłuchaj

Tymczasem sprawdźcie z czym faktycznie mamy do czynienia i posłuchajcie ich debiutanckiego krążka Sztuki Piękne, na którym usłyszycie również Tego Typa Mesa, Jana-rapowanie, Gverillę, Białasa oraz Ralpha Kaminskiego!

KACPERCZYK – koncerty

Nie przegapcie również trasy koncertowej, podczas której duet KACPERCZYK premierowo zaprezentuje cały materiał z albumu Sztuki Piękne na żywo. Sprawdźcie, gdzie zagrają!

KACPERCZYK koncerty

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilety

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.