Posłuchajcie singli ze wspólnej płyty Tego Typa Mesa, Szoguna i Bartosza Tkacza


19 lutego 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Biały Tunel, tak będzie nazywała się wspólna płyta Tego Typa Mesa, Szoguna i Bartosza Tkacza. Artyści połączyli siły tworząc kolektyw o nazwie Biały Tunel.

Kolejny projekt Tego Typa Mesa

Fani Tego Typa Mesa na jego solowy album będą musieli jeszcze trochę poczekać. Ostatnim krążkiem rapera był Rapersampler wydany w 2018 roku. Był to naprawdę ciekawy projekt, ze względu na to, że Mes dosłownie sam stworzył ten krążek. Od produkcji bitów, po teksty.

Szef Alkopoligamii ostatnimi czasy skupił się bardziej na wspólnych nagrywkach. Otrzymaliśmy między innymi długo wyczekiwany numer z Rosalie., czy mały powrót Flexxip – zespołu, który Mes tworzy razem z Emilem Blefem. Panowie wyruszyli nawet w trasę koncertową.

Rosalie. & Ten Typ Mes – Bez zmian

Zagadka rozwikłana, poznajcie Biały Tunel

alk46

Przez kilka dni na facebookowej stronie Alkopoligamii pojawiały się tajemnicze, zakodowane zajawki, które po rozwikłaniu zdradzały kto będzie wchodził w skład nowego zespołu o nazwie Biały Tunel.

Okazało się, że tajemniczy skład będą tworzyć Ten Typ Mes, producent Szogun, a także jazzman i multiinstrumentalista Bartosz Tkacz. Panowie pieczołowicie pracowali nad wspólną płytą, zatytułowaną Biały Tunel.

Album to efekt wspólnych poszukiwań trzech artystów. Jak wiadomo z zapowiedzi, podczas słuchania materiału przeniesiemy się między innymi do świata nocnych klubów, czy chociażby filmowych wspomnień z lat 90. Warto również dodać, że albumu nie można jednoznacznie sklasyfikować jako konkretny gatunek muzyczny.

Oczywiście nie zabraknie na nim hip-hopowych brzmień i nawijki Mesa. Jednakże nie będzie to stricte rapowy album. Znalazło się na nim także miejsce dla rozmaitych gatunków elektroniki, czy licznych instrumentów dętych.

Pierwszy singiel Białego Tunelu jest już dostępny do odsłuchu, sprawdźcie jak brzmi Mes na autotune, ponieważ jest to pierwszy raz kiedy możemy usłyszeć jego zmodyfikowany głos.

Biały Tunel – Odkąd Umarłem

Do sieci trafiły także kolejne utwory zapowiadające album Białego Tunelu. W jednym z nich usłyszymy ukraińską raperkę alyonę alyonę, natomiast w kolejnym, na bardzo nowatorskim, elektronicznym bicie polecieli Pezet i Frosti Rege. Posłuchajcie

Biały Tunel feat. alyona alyona – Ostatni raz

Biały Tunel feat Pezet, Frosti Rege – Cierp

Biały Tunel – Intymnie

Zamów limitowany preorder

Album ten będzie nie lada gratką dla kolekcjonerów, ponieważ pojawi się on w nakładzie limitowanym do 5000 egzemplarzy. Dodatkową wartość krążka podnosi fakt, że będzie on dostępny tylko i wyłącznie w internetowym sklepie Alkopoligamii. Jeżeli zdecydujecie się na zakup krążka, w dniu jego premiery otrzymacie także niespodziewany prezent. Płytę możecie zamówić pod tym linkiem.

Biały Tunel, tak będzie nazywała się wspólna płyta Tego Typa Mesa, Szoguna i Bartosza Tkacza. Artyści połączyli siły tworząc kolektyw o nazwie Biały Tunel. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →