fot. materiały prasowe

Ten Typ Mes powraca w mocno politycznym singlu „Wsiadaj”


12 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Po zawirowaniach związanych z Alkopoligamią, Ten Typ Mes powraca w nowym singlu zatytułowanym Wsiadaj, który promuje jego nadchodzący album.

Mes polityczny

Zamieszanie dotyczące kłótni pomiędzy właścicielami wytwórni Alkopoligamia z pewnością wywołało duże obawy wśród fanów Tego Typa Mesa. Raper, jak widać, ma się jednak całkiem nieźle. Do sieci trafił jego pierwszy od blisko roku singiel zatytułowany Wsiadaj. Jak wynika z informacji prasowej, promuje on album, który ukaże się w 2024 roku.

Ten Typ Mes powraca w mocno politycznym singlu „Wsiadaj”

Chciałem odpocząć od zgiełku i dać też taki muzyczny odpoczynek słuchaczom. Dlatego „Wsiadaj”, czyli pierwszy singiel z nadchodzącej płyty, jest spokojny. Nikt nie atakuje kontrabasem i saksofonem ostatnio zbyt często. Ja natomiast to robię i wszelkie pojedynki na wyświetlenia mam z założenia w kroczu. Treść to rasowy rap: trochę luźnych obserwacji z pozycji weterana, trochę aktualności, bo zaraz zmieni się Polska – oby na lepsze.

Jedna piosenka na dwóch bitach, bo tak sobie pomyślałem, że po co na jednym? Nagrywałem ją w jednej połowie w Miami, w drugiej już u siebie na Mokotowie. Muzyka to efekt fascynacji samplerem MPC live 2. Dłubię już na tym urządzeniu kilkanaście miesięcy i przestałem wstydzić się efektów.

Saksofon dograł Kuba Więcek, bo kto inny? Liczę na to, że nie jestem sam w tym przesyceniu plastikowymi brzmieniami i odbiorcom spodobają się sample z winyli cięte jak należy. Płyta w przyszłym roku, a wkrótce kolejne single!

Ten Typ Mes o singlu Wsiadaj

Polityczny czas zmiany Polski, na który zwraca uwagę Mes w informacji prasowej, zdecydowanie jest odczuwalny także w utworze. Wsiadaj to bowiem jeden z jego najmocniej nacechowanych politycznie utworów, nawet jeśli pominiemy dość naturalistyczny fragment dotyczący obecnego ministra sprawiedliwości. Sprawdzajcie klip do utworu Wsiadaj.

Ten Typ Mes – Wsiadaj

Po zawirowaniach związanych z Alkopoligamią, Ten Typ Mes powraca w nowym singlu zatytułowanym Wsiadaj, który promuje jego nadchodzący album. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Mes polityczny Zamieszanie dotyczące kłótni pomiędzy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →