Białas zapowiada, że EP-ka “H8” to tylko początek


05 lutego 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Białas w nocy z piątku na sobotę w końcu udostępnił nowy materiał. Nie jest to jednak płyta z cyklu H8ME, na którą czekają wszyscy fani rapera, ale coś zupełnie innego.

Epka to rozgrzewka

Całkiem niedawno, przy okazji gościnnej zwrotki Białasa w nowym singlu Rasmentalismu zastanawiałem się kiedy dostaniemy od niego jakiś nowy materiał. Podczas ostatniej edycji SB Festiwal, swoją premierę miała najnowsza EPka Białasa zatytułowana H8. Był to także pierwszy raz, kiedy raper zagrał nowy materiał w całości na żywo.

Natomiast przed samym koncertem Beezy’ego premierę miał specjalnie przygotowany film pod tytułem BIAŁAS ZABIŁ CZŁOWIEKA. Film krótkometrażowy wyprodukował Kriskej, natomiast za reżyserię odpowiada Tomasz Chrapusta.

BIAŁAS ZABIŁ CZŁOWIEKA (film)

Wszystko zaczyna się w jednym z pokoi hotelowych, w którym Białas przeżywa sen napędzany wrażeniami po jednym z koncertów, które nie kończą się po zejściu ze sceny. Hiperrealne, drastyczne wizje, z lekkością przeplatające się z przyziemnością które rysują się w jego wyobraźni, na pierwszy rzut oka mogą wydawać się losowym zlepkiem myśli. Po przebudzeniu, Białas orientuje się, że jego senna wizja nie odbiega znacząco od otaczającej go rzeczywistości. Podczas powrotu w powracających retrospekcjach poszukuje źródła swoich problemów, które mimo osiągnięcia sukcesu wciąż dają o sobie znać. 
W tym celu rusza do rodzinnego miasteczka, by raz na zawsze zamknąć trudny rozdział swojego życia.

Opis filmu

Białas – H8

H8 to pierwszy koncepcyjny album w karierze Białasa. Całość składa się z 6 pełnoprawnych utworów, oraz 4 skitów. Wyżej wymieniony film jest integralną częścią minialbumu, która ma za zadanie wprowadzić słuchacza w klimat EPki.

Trzeba przyznać, że jest to zdecydowanie najdojrzalsze wydawnictwo w jego karierze. Jak sam przyznał, kiedy pisał tę płytę przekonany był o tym, że pisze kolejne teksty na materiał z cyklu H8ME, Sam album natomiast jest i próbą rozliczenia się z przykrą przeszłością i zerwaniem z dawnym ja rapera. Swoje przemyślenia na temat tego krążka, Białas zamieścił na swoim Instagramie.

Na EPce H8, tuż obok Białasa usłyszymy 5 gości. Swoje zwrotki dograł Mata, Bedoes, White 2115, Beteo, a także Szpaku.

Jak twierdzi sam raper, H8 to tylko rozgrzewka przed czymś większym. Myślicie, że w tym roku ukaże się długo wyczekiwane H8M5, czy może inny projekt? Tymczasem sprawdzajcie odsłuch EPki H8.

Białas – H8 – odsłuch

Białas na Miejskim Hip Hop Festiwalu w Krakowie

Nowego materiału od Beezy’ego będziecie mogli posłuchać już 15 lutego w Krakowie, na koncercie w ramach Miejskiego Hip-Hop Festiwalu. MHHF to nowa inicjatywa twórców Mazury Hip-Hop Festiwal, która jest zimową odsłoną kultowego już festiwalu. Bilety na wszystkie koncerty z cyklu Miejski Hip-Hop Festiwal znajdziecie na Biletomat.pl

Białas w nocy z piątku na sobotę w końcu udostępnił nowy materiał. Nie jest to jednak płyta z cyklu H8ME, na którą czekają wszyscy fani rapera, ale coś zupełnie innego. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →