fot. materiały prasowe BBC i SBM Label

Iggy Pop docenił utwór braci Kacperczyk. Zaprezentował go w radiu


10 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Iggy Pop wydał w ostatni weekend album EVERY LOSER. Ojciec chrzestny punka nie zwalnia tempa, a jego inspiracje sięgają współczesnych brzmień. Ostatnio w swojej audycji dla BBC Radio 6 zaprezentował utwór młodych polskich muzyków – Iggy braci Kacperczyk.

Iggy Pop zagrał utwór braci Kacperczyk w radiu

Punkowy ojciec chrzestny Iggy Pop zaprezentował w pierwszym tygodniu 2023 roku najnowszy krążek EVERY LOSER. Będziemy mogli usłyszeć go podczas jego koncertu na PGE Narodowym dokładnie 21 czerwca 2023 roku.

Na dziewiętnastym albumie muzycznego weterana pojawili się znani rockowi artyści – niedawno zmarły perkusista Foo Fighters Taylor Hawkins czy basista Guns N’ Roses Duff McKagan. Pop jednak wcale nie zamyka się w oldschoolowych brzmieniach. W swojej audycji na antenie BBC Radio 6 prezentuje nowe brzmienia z całego świata. W programie Iggy Confidential zagrał ostatnio utwór Iggy polskich artystów, braci Kacperczyk.

Zagrałem teraz duet młodych, polskich artystów. Piosenka nazywa się Iggy i nie jest co prawda o mnie, tylko o nich. Jest o tym, skąd są i dokąd obecnie zmierzają. Wspominają w niej mnie, Elvina Jonesa, Young Fathers i cieszę się, że mnie uwzględnili. Piosenka ma bardzo inteligentny, złożony tekst. W sieci znajdziecie teledysk z jego angielskim tłumaczeniem i zdjęciami, które dobrze reprezentują to, jak młodym ludziom żyje się dziś w Polsce. To naprawdę specyficzny kraj, w którym jest mnóstwo młodych talentów

– powiedział muzyk w trakcie audycji.

Duet Kacperczyk uwielbia Iggy’ego

Bracia Kacperczyk mieli okazję grać z Popem na jednym festiwalu, a na dodatek tej samej scenie. Artyści rozgrzewali publikę przed koncertem gwiazdy The Stooges podczas Off Festivalu w 2022 r. Podczas energicznego koncertu Kacperczyków, jeden z braci podkreślił, jak zaszczyceni są występem tuż przed swoim idolem.

Utwór Iggy rozbrzmiał hucznie ze sceny:

Chcę scen, podziemie ciągle męczy mnie
Jak deszcz zlewasz wiadomości, wiem
Jak jazz teraz, kiedyś new school znudzi się
Jedyny Iggy to Iggy Pop
Jedyny Elvin to Elvin Jones
Jedyny Young to Young Fathers

To nie pierwszy raz, kiedy Iggy Pop wyróżnił twórczość artystów z SBM Label. Artysta udostępnił Iggy w swoich mediach społecznościowych w 2019 r.

Jak przypomina naTemat, Pop prezentował już na antenie radia BBC Radio 6 utwory polskich artystów. To m.in. Rise Zamilskiej czy My Church is Black duetu Me and That Man (John Porter i Nergal).

Iggy Pop wydał w ostatni weekend album EVERY LOSER. Ojciec chrzestny punka nie zwalnia tempa, a jego inspiracje sięgają współczesnych brzmień. Ostatnio w swojej audycji dla BBC Radio 6 zaprezentował utwór młodych polskich muzyków – Iggy braci Kacperczyk. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →