“POLSKIE TANGO” – Taco Hemingway przedstawia pierwszy singiel i zdradza tytuł nowej płyty!

Obserwuj nas na instagramie:

POLSKIE TANGO, tak właśnie Taco Hemingway zatytułował swój pierwszy singiel, w którym głównie skupia się na obecnej sytuacji w naszym kraju. Poznaliśmy także tytuł nowego albumu.

Z jednej strony jarmark, z drugiej Europa

Na ten moment czekali chyba wszyscy fani Taco Hemingway’a. Raper właśnie przerwał milczenie i opublikował pierwszy singiel ze swojej nadchodzącej płyty zatytułowanej Jarmark.

Trzeba przyznać, że POLSKIE TANGO to bardzo mocna rzecz. Zarówno od strony lirycznej, jak i muzycznej, bowiem bit wyprodukował niezawodny Lanek.

Natomiast jeżeli chodzi o tekst, to Taco przedstawia w nim swój krytyczny punkt widzenia na to co działo się w naszym kraju przez ostatnie lata. W utworze nie brakuje mocnych, kontrowersyjnych linijek, ale przecież taki właśnie powinien być rap.

Ponadto, w singlu Taco między innymi parafrazuje Katechizm polskiego dziecka autorstwa Władysława Bełzy i wydaje mi się, że nowa wersja dużo bardziej wpisuje się w obecne standardy. Wydaje mi się, że Filip nie mógł wybrać na to lepszego momentu, niż ten, przed niedzielnymi wyborami.

Taco Hemingway – POLSKIE TANGO

W klipie wykorzystano między innymi archiwalne pochodzące z zasobów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Taco Hemingway – Jarmark – premiera: lato 2020

Przy okazji, poznaliśmy także tytuł nowego albumu, a także przybliżoną datę premiery. Jarmark ukaże się już tego lata nakładem powołanej niedawno do życia wytwórni 2020.

Więcej o labelu 2020 przeczytasz tutaj

POLSKIE TANGO, tak właśnie Taco Hemingway zatytułował swój pierwszy singiel, w którym głównie skupia się na obecnej sytuacji w naszym kraju. Poznaliśmy także tytuł nowego albumu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →