Elon Musk ostrzega Taylor Swift


08 grudnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Słynny przedsiębiorca i miliarder, współzałożyciel PayPal, SpaceX, Tesli, Neuralink i Boring Company, a także właściciel serwisu X podzielił się przemyśleniem z najjaśniejszą chyba obecnie gwiazdą muzyki pop. Co Elon Musk przekazał Taylor Swift?

Na Ziemi i poza Ziemią

Spokojnie – nie chodzi o żadnego rodzaju groźby. Słowa Muska to raczej ironiczna przestroga wynikająca z własnego doświadczenia. Sprawa dotyczy tytułu Człowieka Roku przyznawanego przez magazyn „Time”. Jak już pisaliśmy, w tym roku zaszczyt ten przypadł w udziale Taylor Swift. Dwa lata temu to samo wyróżnienie zdobył właśnie Elon Musk. Doceniono jego wpływ na „życie na Ziemi i potencjalnie życie poza Ziemią”.

„LOL”

52-latek wrzucił do swoich mediów społecznościowych wpis (i to dosłownie „swoich”, bo jest właścicielem dawnego Twittera, czyli serwisu X). Dotyczył on właśnie Taylor Swift i zdobytego przez nią tytułu. Najbogatszy obecnie człowiek na świecie napisał: „Istnieje pewne ryzyko spadku popularności po tej nagrodzie. Mówię to z doświadczenia lol” – można przeczytać. Choć trzeba przyznać, że pogratulował też nowej nagrody 12-krotnej zdobywczyni Grammy.

Zły omen?

Ale czy na pewno tylko o to chodzi? Czy za tytułem Człowieka Roku magazynu „Time” ciągnie się zły omen? Bo nie zapominajmy, że Musk nagrabił sobie też innymi rzeczami, między innymi swoimi poglądami, kontrowersyjnymi wpisami, zwalnianiem pracowników, a także bardzo dziwnym zarządzaniem serwisu X.

Taylor Swift Elon Musk

Wygrała z Barbie i Putinem

A co do samej tegorocznej nagrody przyznanej Swift, to 33-letnia artystka zdobyła wyróżnienie wyprzedzając 8 innych wpływowych kontrkandydatów i kontrkandydatek (niektórych zbiorowych). Oprócz Taylor Swift na liście byli Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping, król Wielkiej Brytanii Karol II, oskarżyciele Donalda Trumpa, dyrektor generalny OpenAI Sam Altman, Przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej USA Jerome Powell, lalka Barbie, osoby strajkujące w Hollywood, a także… Władimir Putin. Skąd obecność tego ostatniego? Jak to się stało, że najbardziej znienawidzony chyba obecnie człowiek na Ziemi konkurował o tytuł człowieka roku z lalką Barbie? Już tłumaczymy: plebiscyt popularnego magazynu nie zbiera tylko fajnych, czyniących dobro osób, które zaplusowały wśród ludzkości, ale takie, które w mijającym roku miały największy wpływ na świat – zarówno pozytywny, jak i negatywny.

Słynny przedsiębiorca i miliarder, współzałożyciel PayPal, SpaceX, Tesli, Neuralink i Boring Company, a także właściciel serwisu X podzielił się przemyśleniem z najjaśniejszą chyba obecnie gwiazdą muzyki pop. Co Elon Musk przekazał Taylor Swift? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →