Urodzinowa gimnastyka rysunkowa | zabawy twórcze pod okiem Aleksandry Czudżak

Urodzinowa gimnastyka rysunkowa | zabawy twórcze pod okiem Aleksandry Czudżak

23 maja 2024, Czwartek

Recepcja

Ruska 46a, Wrocław

Start: godz. 18:00

Podziel się:

✏️✏️✏️ Rysunkowy trening – bez napinki i rywalizacji. Raz w miesiącu spotykamy się w Recepcji, by we wspólnej przestrzeni* wykonać kilka rysunkowych ćwiczeń zaproponowanych przez lokalnego artystę lub artystkę*. Na wstępie poznamy twórcze inspiracje i praktyki osoby rzucającej wyzwanie, a następnie chwycimy za ołówki, pisaki czy kredki* i pobawimy się kreską. Zadania mogą być śmieszne, straszne lub zupełnie absurdalne – z pewnością uruchomią sieć skojarzeń i przybliżą kilka nowych* technik czy perspektyw związanych z tą wszechstronną dyscypliną, jaką jest rysunek.

* Usiądź w gronie znajomych, nieznajomych lub solo w bardziej zacisznym kącie – luźna formuła spotkania ma sprzyjać rozmowom i poznawaniu osób o podobnych zainteresowaniach, a równocześnie nie narzucać integracji.

* 23 maja od godziny 18:00 naszą rysunkową kondycją zaopiekuje się Aleksandra Czudżak ➳ ilustratorka, absolwentka grafiki na wrocławskim ASP, wychowana w lesie, na koziej farmie. Jej specjalnością jest ilustracja, rysunek i grafika warsztatowa (szczególnie techniki intaglio). W pracach artystki przewijają się motywy zwierząt, dziwnych stworów, archetypów, kobiecości oraz folku. Porusza się w różnych stylach z naciskiem na tradycyjne techniki, a w ostatnim czasie zajmuje się również muralami.

* Podstawowe materiały, takie jak kartki, ołówki, pisaki czy kredki będą dostępne na miejscu, ale jeżeli masz swoje ulubione, sprawdzone narzędzia – weź je ze sobą!
* Do wzięcia udziału w spotkaniu umiejętności rysunkowe nie są wymagane, ale jeśli je posiadasz, to super – zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych gimnastyka rysunkowa będzie ciekawą przygodą!

P S Majowa gimnastyka rysunkowa wypada w czasie 6. urodzin Recepcji. Spodziewajcie się kilku urodzinowych ćwiczeń i drobnego upominku. Świętujcie razem z nami 🎈🎁

👉 𝐁𝐈𝐋𝐄𝐓𝐘 w cenie 17.49 PLN
Grafika wydarzenia autorstwa Aleksandry Abramik ✨
_______________________________________________________________________________________________
Organizatorem wydarzenia jest Wrocławski Instytut Kultury ➳ instytucja nowego typu – wspierająca niszowe, niekomercyjne inicjatywy, badająca sektor kultury i rozwijająca kompetencje jego twórców i twórczyń, tworząca sieci współpracy; organizująca nieszablonowe wydarzenia kulturalne. Wrocławski Instytut Kultury jest miejską instytucją kultury, której organizatorem jest Gmina Wrocław.
Zobacz, jak to robimy:
www.instytutkultury.pl
www.facebook.com/wroclawskiinstytutkultury
www.instagram.com/wroclawskiinstytutkultury
www.youtube.com/@WroclawskiInstytutKultury

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →