Nowe rzemiosło: Jesienna pasieka | Sztuka Wrażliwości

Nowe rzemiosło: Jesienna pasieka | Sztuka Wrażliwości

11 września 2022, Niedziela

Warsztaty Kultury

Grodzka 5a / Grodzka 7, Lublin

Start: godz. 14:00

Podziel się:

Warsztat rodzinny dla osób w spektrum autyzmu.
Kontakt z przyrodą potrafi być nie tylko wielką przyjemnością, ale też przygodą, zabawą i skutecznym sposobem uczenia się. Wiedza zdobyta bezpośrednio w naturze pozostaje często pięknym wspomnieniem, do którego chcemy wracać. Pszczoły i pasieki w krajobrazie wsi oraz miast budzą pozytywne emocje. Te miejsca, pełne dźwięków, zapachów i kolorów, potrafią być również tajemnicze, a niekiedy groźne. Zawsze pozostawiają w nas niezatarte wrażenia, a niekiedy nas zmieniają.
Zapraszamy do pasieki w Nowym Gaju koło Nałęczowa. Malownicza, pagórkowata, przecinana wąwozami wieś jest doskonałym polem do naszych działań. Będziemy obserwować i smakować. Zobaczymy jesienny rytm życia pszczół i spróbujemy pokarmu, którym żywią się pszczoły. Samodzielnie opracujemy proste receptury na bazie pszczelich produktów.
Nasze spotkanie zaczynamy przejściem przez wąwóz Lipcyk, pola i niewielki lasek do pasieki, w której odbędą się zajęcia. Prosimy o zabranie długich spodni i koszulek bądź koszul z długim rękawem oraz wygodnych, pełnych butów.
🔹🔹🔹
Informacje praktyczne:
Transport zapewniony przez organizatora.
Kiedy: 11 września, godz. 14.00–17.00
Gdzie: Nowy Gaj
Dla kogo: dzieci i młodzież w spektrum autyzmu w wieku 7–16 lat
Prowadzenie: Marcin Sudziński i Barbara Wybacz (Złota Gałąź)
Zapisy: forms.gle/ps8bWJ4VBGqBxr5k6
Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Projekt Sztuka Wrażliwości dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →