,,Mięso, kwiaty i śpiew ptaków. Sceny z wrocławskiej Hali Targowej''. Wernisaż wystawy Gosi Kulik

,,Mięso, kwiaty i śpiew ptaków. Sceny z wrocławskiej Hali Targowej”. Wernisaż wystawy Gosi Kulik

25 listopada 2022, Piątek

Recepcja

Ruska 46a, Wrocław

Start: godz. 18:00

Podziel się:

🏛️ Hala Targowa przy ul. Piaskowej i Św. Ducha, to nie tylko cenny zabytek architektoniczny, ale też miejsce tętniące życiem, które codziennie odwiedzają mieszkańcy Wrocławia i turyści. Społeczność sprzedawców oraz stałych i bardziej przygodnych klientów tworzy tutaj swoisty mikrokosmos 🌀
Odwiedziny w Hali Targowej są ekscytującą podróżą przez przestrzeń utkaną z kolorów, kształtów, zapachów, strzępów rozmów i melodii – oprócz ludzi, częstymi jej gośćmi są ptaki, których śpiew niesie się echem dzięki rozłożystej, żelbetowej konstrukcji przekrycia hali, sięgającej aż 17 metrów. Oprócz sensualnej, jest to także podróż w czasie, gdyż we wnętrzu hali można natknąć się na frapujące szczegóły, będące znamionami minionych dekad.
Tymi kontrastującymi zestawieniami: turystów i mieszkańców, różnorodnych branż handlu i usług, klientów i pracowników, tego, co minione z tym, co bieżące i aktualne, modernizmu wnętrza i historyzującej elewacji budynku, inspirowała się Gosia Kulik przy tworzeniu cyklu obrazów i rysunków, które powstają dzięki wrocławskiemu stypendium artystycznemu.
🥩🥀🐦 Zapraszamy na wernisaż wyjątkowej wystawy malarstwa i ilustracji ,,Mięso, kwiaty i śpiew ptaków. Sceny z wrocławskiej hali targowej”, który odbędzie się 25 listopada o godzinie 18:00.
_____________________________________________________________________
Gosia Kulik —> ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach na wydziale malarstwa. Interesują ją narracyjne aspekty sztuk wizualnych, relacje między obrazem i tekstem. Tworzy ilustracje i eksperymentalne powieści graficzne (”Poczwarki”, ”Ta małpa poszła do nieba”), picturebooki i ziny (”Chemia z Niemiec”, ”Najbrzydsza dziewczynka na świecie”). Wspólnie z Tomkiem Żarneckim stworzyła kilka książek: ”Głośne zniknięcie | Niezłe ziółko”, ”Chore historie”, ”Jak ugryźć teatr współczesny”, ”Święta cały rok”. Współpracuje przy lokalnych projektach ilustratorskich m.in z księgarnią Tajne Komplety, dzięki którym stworzyła cykle rysunkowe ”Pamiętam Przemysł” oraz ”Powódź. Pamiętam”, z których jest bardzo dumna.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →