Lamb Of God, Kreator + Municipal Waste / 17 II 2023 / Warszawa

Lamb Of God, Kreator + Municipal Waste / 17 II 2023 / Warszawa

17 lutego 2023, Piątek

Klub Stodoła

Stefana Batorego 10, Warszawa

Start: godz. 17:30

Podziel się:

⛔ KONCERT WYPRZEDANY/SOLD OUT ⛔
🇵🇱 Polski przystanek co-headlinerskiej trasy Lamb Of God i Kreator został przeniesiony na 17 lutego 2023 roku. Zespoły wystąpią w warszawskim klubie Stodoła. Supportem grup będzie Municipal Waste.
🇬🇧 Polish stop of a co-headline tour by Lamb Of God and Kreator will take place on the 17th February 2023. The bands will perform in Klub Stodoła, Warsaw with Municipal Waste as a support.

🎸 𝗟𝗔𝗠𝗕 𝗢𝗙 𝗚𝗢𝗗 🇺🇸 groove metal, metalcore:
Początków Lamb Of God należy szukać jeszcze w pierwszej połowie lat 90. XX wieku. Wtedy w amerykańskim Richmond w stanie Wirginia narodziła się formacja Burn The Priest, która wykonywała muzykę instrumentalną. W jej składzie można było znaleźć basistę Johna Campbella, perkusistę Chrisa Adlera, gitarzystę Marka Mortona. Kilkanaście miesięcy później dołączył wokalista Randy Blythe. Nim XX wiek się zakończył, w składzie kapeli pojawił się młodszy brat Chrisa, gitarzysta Willie. W 1999 roku nazwę zmieniono na Lamb Of God.
Reszta to już historia. Piękna historia. Lamb Of God zaliczono z czasem do grona kapeli współtworzących nurt New Wave Of American Heavy Metal. Kwintet nagrał też znakomite albumy, chociażby “Ashes Of The Wake” (2004, złota płyta w USA i Kanadzie), czy “Sacrament” (2006). Zespół był pięciokrotnie nominowany do Grammy i tylko w USA sprzedał ponad 3 mln płyt. Styl kapeli to mieszanka thrashu, groove metalu, metalcore’a i death metalu. Nie brakuje też melodii i wstawek zupełnie niemetalowych.
Sukces Lamb Of God nie wziął się znikąd. Muzycy z Wirginii to tytani pracy. Nie załamywali się nigdy, nawet wtedy, gdy nad Randym zawisło widmo kary więzienia (w toku procesu oczyszczono go z zarzutów). Nie raz i nie dwa objechali świat z koncertami i grali przed największymi, w tym przed Metallicą i Slayerem. W 2019 roku pożegnali się z Chrisem Adlerem i dokooptowali do składu Arta Cruza oraz zapowiedzieli prace nad 10 albumem.
🔗 www.lamb-of-god.com/
🔗 www.facebook.com/lambofgod/
🔗 www.youtube.com/watch?v=iFm9v0wvEnw
🎸 𝗞𝗥𝗘𝗔𝗧𝗢𝗥 🇩🇪 thrash metal:
Kreator zalicza się do tych wielkich metalu, którzy podczas tras koncertowych niemal nigdy nie zapomina o polskich fanach. Powstała w 1982 roku w niemieckim Essen z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Millego Petrozzy i perkusisty Jürgena “Ventora” Reila formacja, po raz pierwszy gościła w Polsce jeszcze w czasach, kiedy w Europie “wisiała” żelazna kurtyna i od tamtej pory przyjeżdża do nas regularnie, zawsze dając fantastyczne koncerty.
Mille nigdy nie opuścił swojego zespołu, Ventor owszem, pożegnał się z nim na dwa lata w latach 90. XX wieku. Do składu powrócił w roku 1996 i od tamtej pory znów stanowi drugi główny filar Kreatora. Rok wcześniej dołączył do kapeli basista Christian “Speesy” Giesler, a skład uzupełnił w roku 2001 gitarzysta kapitalnego fińskiego Waltari Sami Yli-Sirniö. Kwartet w takiej konfiguracji personalnej wielokrotnie najeżdżał Polskę na koncerty festiwalowe i klubowe oraz popełnił wiele fantastycznych albumów. Choćby wydany w roku 2017 “Gods Of Violence”, który zdobył szczyt regularnego, niemieckiego notowania płyt, co nie udało się żadnej niemieckiej thrashowej kapeli.
🔗 kreator-terrorzone.de/
🔗 www.facebook.com/KreatorOfficial/
🔗 www.youtube.com/watch?v=xeUBJ2Ha-FM
🎸𝗠𝗨𝗡𝗜𝗖𝗜𝗣𝗔𝗟 𝗪𝗔𝗦𝗧𝗘 🇺🇸 thrash metal:
Na początku XXI wieku klasyczny metal wracał do łask słuchaczy, a wszystkie znaki podpowiadają, że Municipal Waste to zespół założony w idealnym czasie, by dołożyć cegiełkę do tego procesu. Sieknię-te na przestrzeni lat 2003-2007 “Waste ‘Em All”, “Hazardous Mutation” czy “The Art of Partying” za-pewniły grupie status odnowicieli mody na crossover pełen humoru, wyścigowych temp i wręcz na-stoletniej radości z gry.
Dziś dużo grup thrashowych z tamtego okresu dojrzewa, szuka inspiracji w brzmieniach progresyw-nych i wybiera technikę kosztem agresji, ale u Municipali takie rozwiązania nie wchodzą w grę. Do-wód? Kilka dni temu kapela podzieliła się na Instagramie filmikiem z koncertu, na którym mama Dave’a Witte’a, bębniarza, śmiga po scenie, a następnie uruchamia opcję stagedivingową. Czy może być coś bardziej uroczego i metalowego zarazem?
🔗 www.facebook.com/Municipalwaste
🔗 www.youtube.com/watch?v=oMchF3XeRD4
🔗 www.instagram.com/municipalwaste/

🤘 Organizator | Host:
Knock Out Productions
www.knockoutprod.net
www.facebook.com/productions.knock.out
www.instagram.com/knockoutprod

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →