L.Stadt + Heima / 14.01.2022 / Drizzly Grizzly, Gdańsk

L.Stadt + Heima / 14.01.2022 / Drizzly Grizzly, Gdańsk

14 stycznia 2022, Piątek

Drizzly Grizzly

Elektryków 1, Gdańsk

Start: godz. 19:00

Podziel się:

🐻 Nowy koncertowy rok 2022 zaczynamy występami zespołów L.Stadt i Heima! ✨
🟦 L.Stadt – grupa muzyczna wykonująca rock z elementami surf rocka, country, psychodelii. Grupa powstała w Łodzi w 2003 roku. Nazwa zespołu nawiązuje do okupacyjnej nazwy miasta – Litzmannstadt.
🟦🟦 Zespół zadebiutował występem na Camerimage 2003. Debiutancki album – „L.Stadt” miał swoją premierę 5 lat później. Płyta zyskała dobre recenzje, a zespół według polskich mediów został uznany za nadzieję polskiej muzyki.
Druga płyta „EL.P” potwierdziła niezwykły dar i lekkość L.Stadt do tworzenia melodyjnych, niekonwencjonalnych piosenek. Połączenie gitarowych riffów i elektroniki, drapieżny i zmysłowy śpiew Lacha, ogromna wyobraźnia muzyczna jest tym, co charakteryzuje zespół.
🟦🟦🟦 Najsłynniejszy utwór „Oczy Kamienic” został przypomniany w roku 2021 przez Męskie Granie Orkiestra, a łódzki kwartet wraca do koncertowania. Na początek 2022 roku zapowiadany jest również premierowy singiel zespołu.
▪️ „Oczy Kamienic”: www.youtube.com/watch?v=MpBUx65EjqI
▪️ www.facebook.com/lstadtband

🟦 Heima to łódzki zespół powstały pod koniec 2017 roku z inicjatywy Olgi Stolarek – wokalistki i autorki tekstów. Żaden z członków zespołu nie jest w stanie określić, jaki właściwie gra gatunek muzyki.
🟦🟦 Charakter utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki i pianina oraz oryginalną warstwą rytmiczną. Style gry i muzyczne inspiracje członków formacji przenikają się wzajemnie i pomimo ogromnego zróżnicowania, tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze.
🟦🟦🟦 Teraz grupa współpracuje z łódzkim producentem i muzykiem Pawłem Cieślakiem. W ramach tej współpracy powstał materiał na debiutancką płytę zespołu, której premiera odbędzie się na początku 2022 roku. 17 grudnia 2021 ukazał się singiel „Gdziekolwiek” ją zapowiadający.
▪️ „Gdziekolwiek”: www.youtube.com/watch?v=fjHz_TmhRhE
▪️ www.facebook.com/HeimaIsOurHome


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →