Ignacy Wiśniewski Trio | Jazz Po Polsku Live Sessions #JazzSession131

Ignacy Wiśniewski Trio | Jazz Po Polsku Live Sessions #JazzSession131

2 października 2022, Niedziela

BARdzo Bardzo

Nowogrodzka 11, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Zapraszamy na koncert znakomitego polskiego pianisty jazzowego – Ignacego Wiśniewskiego!
🎵SKŁAD:
Ignacy Wiśniewski – fortepian
Adam Żuchowski – kontrabas
Paweł Osicki – perkusja
🎵 PLAN WIECZORU:
🕖 20:00 ▶ Koncert & Rozmowa z Artystą
MIEJSCE: ul. Nowogrodzka 11, Warszawa
BILETY: koncert ▶ 60zł
🎵 O PROJEKCIE:
Zespół powstał w 2013 roku w Trójmieście podczas pracy nad spektaklem teatralnym „Każdy przyniósł co miał najlepszego” w reżyserii Marka Branda (Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku, 2014). Powstały w ten sposób materiał trafił na pierwszą płytę Ignacy Wiśniewski Trio JAZZ SHIRIM (WOOD and MOOD 2014) , która następnie otrzymała status Jazzowego Debiutu Roku 2016 i znalazła się w pierwszej 10-tce jazzowych płyt roku w rankingu polish-jazz.blogspot.com. „Jazz Shirim to płyta pełna spokoju, tajemnicy i mroku – czasem niepokojącego, a czasem fascynującego. Dużo w niej wolności; każdy z muzyków ma sporo przestrzeni do improwizacji, która bez wątpienia jest jednym z fundamentów tego krążka”. JazzPRESS, M.Szostak
KANTATA JAZZOWA (WOOD and MOOD 2018) to druga płyta trójmiejskiegi trio. Do współpracy przy projekcie Ignacy Wiśniewski, zaprosił krakowskiego poetę Michała Rusinka, który stworzył oryginalne teksty, wyśpiewane na płycie przez musicalowego solistę, Kamila Dominiaka. Utwory poety, odnosząc się do ponadczasowych prawd, opisanych nierzadko z kosmicznej perspektywy, dotykają organicznie blisko ludzkiej natury. Jak twierdzi Rusinek: „(…) teksty układają się między sercem a rozumem, między emocją a nauką, bo jakoś widocznie tam mnie zaprowadziła wyobraźnia. W niektórych jest nieco patosu, w innych wiele smutku, w jednym jest czysty obłęd – i żart.” „W kompozycjach Kantaty Jazzowej Ignacy Jan Wiśniewski łączy swoje klasyczne i jazzowe wykształcenie. Ponadto syntetyzuje doświadczenia kompozytorskie zdobyte w teatrach dramatycznych i muzycznych, proponuje mieszankę energicznego, współczesnego jazzu z ujmującym głosem aktora musicalowego – Kamila Dominiaka, interpretującego teksty Michała Rusinka.” R.Ratajczak
🎵 O ARTYSTACH:
Ignacy Wiśniewski, pianista, aranżer, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest kompozytorem muzyki do spektakli teatralnych i filmów dokumentalnych. Współpracuje z aktorami dramatycznymi i musicalowymi współtworząc recitale piosenki aktorskiej. Muzyka, którą tworzy w trio przyniosła zespołowi m.in. wyróżnienie jako Debiut Jazzowy Roku 2016.
Adam Żuchowski, kontrabasista, aranżer i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2002 r. kierownik muzyczny Teatru Atelier w Sopocie. Aranżer większości projektów muzycznych i spektakli realizowanych przez Andre Ochodlo. Współpracuje z Tomaszem Sowińskim, Piotrem Manią, Dominikiem Bukowskim. Okrzyknięty „nowonarodzonym geniuszem kontrabasu“.
Paweł Osicki, perkusista, wokalista, kompozytor, producent muzyczny, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i Politechniki Gdańskiej na wydziale architektury. Aktywny twórca muzyki do filmów, spektakli teatralnych. Autor projektu muzycznego – PUSZ Pąki białych róż.
🔧 Organizacja & produkcja:
Gniewomir Tomczyk | Jazz Session
tel. 784-691-601
gniewomir. tomczyk@gmail. com
Jakub Krzeszowski | Jazz Po Polsku
jazzpopolsku@gmail.com
___________________________
Koncert odbędzie się w ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Live Sessions for China and Korea 2022”, w ramach którego publiczność będzie miała okazję nie tylko posłuchać autorskiej muzyki czołowych polskich jazzmanów, ale także wziąć udział w nagraniach koncertów. Zarejestrowane w formie audio i wideo występy zostaną następnie wydane w azjatyckich serwisach streamingowych.
Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski, Ambasada RP w Seulu, Instytut Polski w Pekinie, Konsulat Generalny RP w Kantonie, Konsulat Generalny RP w Szanghaju, Stowarzyszenie Pomorskie w Chinach.
Partnerami projektu są Fundacja Instytut Dyplomacji Gospodarczej, Fundacja BARdzo Bardzo, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, Jazz Session, Jassmine.
Patroni medialni: Radio Nowy Świat, Magazyn Jazz Forum, Jazzsoul, Chiny24.com.pl, Radio Jazz Po Polsku.
www.jazzpopolsku.pl

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →