Go_A • 16 listopada 2022 • Warszawa

Go_A • 16 listopada 2022 • Warszawa

16 listopada 2022, Środa

Praga Centrum

Szwedzka 2/4, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Go_A to ukraiński zespół elektro-folkowy, który łączy zaskakujące ukraińskie wokale, nowoczesne elektroniczne bity taneczne, afrykańskie bębny i gitarę w niezapomniane brzmienie.

Go_A dokonuje nowoczesnej reinterpretacji ukraińskiego folkloru opakowanego w elektroniczne brzmienie. Nazwa zespołu składa się z „Go” jako „ruchu” i „A” jako starożytnej greckiej litery „alfa”, symbolizującej kulturowe korzenie i początek wszystkiego. Ich muzyka skupia się właśnie na tym: na początku, opowiadając tradycyjne ukraińskie historie, które były przekazywane przez pokolenia. Wokalistka grupy, Kateryna, wykorzystuje nawet starożytną wschodnioeuropejską technikę folklorystyczną białego głosu.
📺 „SHUM” youtu.be/U7-dxzp6Jvs
Od czasu zajęcia piątego miejsca na Eurowizji ukraiński zespół elektro-folkowy Go_A pozostał w tym samym roku w czołówce wyszukiwań Google. „SHUM” stał się światowym trendem, trafiając na szczyt większości europejskich list przebojów, stał się #2 w Spotify Viral USA oraz #1 w Spotify Viral Worldwide. „SHUM” stał się również 1. ukraińską piosenką w historii, która trafiła na listę przebojów Billboard Top 200.

Członkowie zespołu:
– Kateryna Pavlenko – frontwoman. Przewodzi etnicznemu komponentowi zespołu. Studiowała folklor przez większość swojego życia. Pisze piosenki i muzykę.
– Taras Shevchenko – klawiszowiec/perkusista i producent dźwięku.
– Ihor Didenczuk to folklorysta i wyjątkowy multiinstrumentalista.
– Ivan Hryhoriak jest gitarzystą.
Grupa Go_A gra koncerty i spektakle, występuje na licznych międzynarodowych festiwalach i prezentuje ukraińską muzykę na całym świecie. W tej chwili Go_A stale występuje na żywo w Ukrainie i w Europie, a także pracuje w studio nad swoim nadchodzącym wydawnictwem.
Data: 16.11.2022
Otwarcie: 19:00
Start: 20:00
Miejsce: Praga Centrum
• • •
Praga Centrum
ul. Szwedzka 2/4 Hala 10
03-429 Warszawa
www.pragacentrum.pl
Organizatorem jest Follow The Step (www.followthestep.com)

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →