Empty Bodies - Teatr Tańca Zawirowania

Empty Bodies – Teatr Tańca Zawirowania

27 listopada 2022, Niedziela

Centrum Kultury w Lublinie

Peowiaków 12, Lublin

Start: godz. 18:00

Podziel się:

„Empty Bodies” to spektakl o strukturze kolażu, gdzie poetyckie obrazy nawiązujące do tematyki relacji matka-dziecko, przeplatają się z motywami zaczerpniętymi z życia trzech kobiet. Każda z nich zmaga się na swój sposób z problemami cielesności.
Do kogo należy ciało będące obiektem seksualnym?
Jak ciało internalizuje poczucie odrzucenia, dlaczego brak bliskości odbiera głos i prawo do decydowania osobie?
Co gdy ciało nie spełnia już oczekiwań, gdy staje się puste? Czy można je naprawić?
Jak funkcjonujemy w świecie idealnych, chudych ciał, które trzeba wyprasować, pozbyć się zmarszczek i innych śladów życia? Czy ciało mające dostęp do płodności i wewnętrznego potencjału może stać się efektem produkcji, obiektem, który można przekształcić?
„Empty Bodies” to spektakl o tęsknocie za połączeniem z naszą pierwotną naturą, za bliskością z matką, która tuli. To także spektakl o głodzie i pustce, które są ceną, jaką płacimy za idealny „plastikowy” świat: z wyczerpaną matką, która nie może wykarmić swoich dzieci. To świat gdzie wieje chłodem, dystansem i pustymi przestrzeniami. Stajemy na skraju zagłady ekologicznej, a ziemia po której chodzimy staje się sucha i jałowa.
choreografia i koncept: Karolina Kroczak; obsada: Aleksandra Krajewska, Agata Pankowska/Ilona Gumowska, Elwira Piorun; muzyka: collage; zdjęcia/oprawa wizualna: Natalia Miedziak-Skonieczna; tekst: Kaya Szulczewska; oprawa graficzna materiałów promocyjnych Gregor Konarski / fot. Natalia Miedziak-Skonieczna; produkcja: Teatr Tańca Zawirowania / Fundacja Scena Współczesna; fotografia: Marta Rosa; czas trwania: 50 min; premiera: 14 grudnia 2019
📌GDZIE: Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie
_____
Wyprodukowano dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →