Domowy koncert | Gdańsk Necropolitan Orchestra w świecie!

21 marca 2020, Sobota

Online

, Online

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Gdańsk Necropolitan Orchestra, czyli Maciej Sadowski & Dawid Lipka wracają do Łodzi! A właściwie tym razem w obecnej sytuacji zagrają dla całego świata!

Zimę, jaka by nie była, należy pożegnać dobrze, zatem zapraszamy Was na ten wyśmienity koncert dokładnie w dzień wiosny! I tu nic się nie zmienia. Zmienia się tylko fakt, że nie musisz wychodzić z domu, by poddać się magii ich muzyki!

#TUgramybezpiecznie, a jest to możliwe dzięki platformie internetowej StageIt. Poprzez tę stronę będziecie mogli w najbliższym czasie uczestniczyć w koncertach naszych artystów, nie musząc opuszczać ciepłego łóżeczka!

Tym razem zapraszamy Was na niesamowite muzyczne spotkanie z dwójką znakomitych muzyków z Gdańska. Maciej Sadowski oraz Dawid Lipka, bo o nich mowa, przy pomocy kontrabasu, trąbki i przeróżnych dziwadeł zabiorą nas w nieco mroczną i bardzo metafizyczną, ale jakże przyjemną podróż! Gdańsk Necropolitan Orchestra nie warto przegapić, Panowie na scenie, jak i poza nią, są pełni niespodzianek ;)

21 marca 2020 r.
Start 20:00
Wstęp 6$ (nieco ponad 20 zł)
Gdzie: wszędzie :) a dokładniej, o tu:
https://www.stageit.com/tugramybezpiecznie_gda_sk_necropolitan_orchestra/tugramybezpiecznie_gda_sk_necropolitan_orchestra/69452

Bądźcie z nami, nie wychodząc z domów!
Razem przetrwamy ten czas! 💚💚💚

Patronem naszych domowych koncertów jest Plaster Łódzki. Dziękujemy!

——

Jak wziąć udział w koncercie?

1. Zaopatrzyć się w komputer/tablet/telefon, przyzwoity internet oraz przeglądarkę internetową z wtyczką Flash Player.
2. Założyć konto na StageIt (konto należy początkowo doładować kwotą 5 dolarów, które można wykorzystać na udział w dowolnych koncertach na platformie, w tym kolejnych organizowanych przez nas :)
3. Wejść na poniższy adres:
https://www.stageit.com/tugramybezpiecznie_gda_sk_necropolitan_orchestra/tugramybezpiecznie_gda_sk_necropolitan_orchestra/69452
4. Zapłacić za koncert, kwota do uiszczenia to 6$. Bilet można zakupić przez PayPal, na którym nie trzeba się rejestrować do jednorazowej transakcji.
5. Wrócić tam w sobotę, 21 marca, o godzinie 20:00 :)

——-

Necrosofia – [Greek nekro – combining form of nekrós – dead person, corpse, (adj.) dead; sophia – Koine Greek: σοφία sophía – wisdom]
1 i 2 listopada 2018 roku zeszliśmy do podziemi, by nagrać bardzo osobistą płytę. Postanowiliśmy nie popełniać żadnych założeń, ustaleń ani grać gotowych kompozycji. Nie można przygotować się na spotkanie z otchłanią. Z definicji jest niepoznana i pełna zagrożeń ale zawiera w sobie ogromny potencjał, z którego można czerpać, jeśli gotowi jesteśmy odważnie kroczyć poprzez jej zawiłe kurytarze. Pragniemy, by zimne limbo wiecznego trwania w którym można spotkać iskierki reminiscencji przeszłego życia na ziemi było dla nas i uważnych słuchaczy źródłem wiedzy.
Żeby móc porozumieć się z tym, co wykracza poza sferę logicznego rozumowania w świecie materialnym musieliśmy otworzyć się na działanie naszej nieświadomości i za jej pomocą szukać nowego języka, dźwięków, ciszy. Zaufaliśmy intuicji i pozwoliliśmy by była nam przewodniczką, by prowadziła nas przez nas samych do krain, o których istnieniu nie wiedzieliśmy.
Wiedza o śmierci w naszej historii to wiedza o tym, co podziemne, ukryte, schowane, martwe dla nas i otaczającego świata. To szlak, na którym brak ścieżek, gdyż nikt nim nie chadza. To emocje i uczucia nieużywane, zakurzone na strychu naszej przeintelektualizowanej i pysznie racjonalniej psyche. To brzydota, lęk, odraza, niemoc ale i dziecięca naiwność, nadzieją czy wiara. Ktoś odważny i czujny może dosłyszy pojękiwania wynędzniałej miłości zamkniętej w kuferku Davy’ego Jonesa albo dostrzeże jej tryumf i ciepło wyniesione na firmament..
Mamy nadzieję, że każdy w naszej muzyce dostrzeże siebie i swoje wnętrze, tak jak my ujrzeliśmy nasze nieznane do tej pory – kurytarze.

Bądźcie! Warto!


Zobacz także