Board Mania#10 Festiwal gier planszowych i karcianych

Board Mania#10 Festiwal gier planszowych i karcianych

13 sierpnia 2022, Sobota

Centrum Spotkania Kultur

Plac Teatralny 1, Lublin

Start: godz. 12:00

Podziel się:

W dniach 13-25 sierpnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się jubileuszowa – dziesiąta edycja festiwalu Board Mania. Na najdłuższy w Polsce konwent poświęcony grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym zaprasza lubelska Fundacja Rozwoju Umysłu.
Przez cały okres trwania festiwalu, w foyer Sali Operowej (poziom +1) będzie można korzystać z wypożyczalni gier codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00.
Biblioteka zostanie wyposażona w kilkaset tytułów przysłanych do nas przez współpracujące z fundacją FRU wydawnictwa. Tradycyjnie już, wydawnictwa prześlą nam ogromną ilość gier – zarówno najnowszych tytułów, jak również klasycznych pozycji i planszówkowych evergreenów.
Wypożyczalnia będzie podzielona na dwie części – w strefie „Junior” zlokalizowane będą gry rodzinne oraz te dla najmłodszych, a druga część biblioteki poświęcona będzie grom dla zaawansowanych graczy.
Gry zapewniać będą m.in. wydawnictwa: Hasbro Gaming, Albi, Alexander Toys, All in Games, Bard Centrum Gier, Czacha Games, Egmont, Factory of Ideas, Fox Games, Funiverse, Galakta, G3 – wydawnictwo gier planszowych, Granna, Hobbity, Lucky Duck Games, Lucrum Games, Moria Games, Muduko, Nasza Księgarnia, OGRY Games, Portal Games, Phalanx, Rebel oraz REBEL.
Szczegółowy program Festiwalu:
🎲 1. Wypożyczalnia gier 13-25 SIE 2022 FOYER SALI OPEROWEJ
Wyposażona w setki gier planszowych wypożyczalnia gier działa codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00. Gry wypożyczamy i gramy na miejscu w foyer Sali Operowej.
🎲 2. Turnieje 13-14 SIE i 20-21 SIE 2022 FOYER SALI OPEROWEJ
W weekendy odbywać będą się turnieje w wybrane gry. O tytułach turniejowych oraz nagrodach będziemy informować na bieżąco na stronie wydarzenia na Facebooku.
🎲 3. Strefa „Board Mania Junior” 13-25 SIE 2022 FOYER SALI OPEROWEJ
Dodatkowa wypożyczalnia gier wyposażona wyłącznie w „lżejsze” tytuły przeznaczone dla rodzin i dzieci. Główny trzon biblioteki stanowią gry wydawnictw Hasbro Gaming i Alexander Toys, ale znajdą się w niej również inne, mniej wymagające tytuły oraz gry imprezowe.
🎲 4. Analogowe „Nocne” Granie 20 SIE 2022 FOYER SALI OPEROWEJ
Gramy do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych! Tradycyjny punkt programu każdej Board Manii jest organizowany wspólnie z Neverlight i za każdym razem przyciąga zaawansowanych graczy oraz osoby, które mają ochotę na zagranie w bardziej wymagające i czasochłonne tytuły lub po prostu chcą spędzić sobotni wieczór przy stole, w gronie przyjaciół
🎲 5. Warsztaty malowania figurek z Wargamer Lublin
21 SIE 2022| FOYER SALI OPEROWEJ| 14:00-16:00
Warsztaty malowania figurek już od pierwszej edycji naszego festiwalu cieszyły się dużą popularnością. Są kierowane do osób w każdym wieku oraz stopniu zaawansowania w tym ciekawym hobby. Każde spotkanie rozpoczyna krótki wykład – wprowadzenie pozwalające na rozpoczęcie przygody z malowaniem plastikowych elementów gier. Wszystkie materiały zapewnia Wargamer Lublin, a po zakończeniu malowania każda osoba uczestnicząca w warsztatach może zabrać ze sobą swoje dzieło.
🎲 6. Grotwórcze szaleństwo
13 SIE 2022 INAUGURACJA
22 SIE 2022 FINAŁ | FOYER SALI OPEROWEJ
Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o stworzeniu własnej gry – to wydarzenie jest właśnie dla Was! Podczas tych warsztatów osoby uczestniczące będą tworzyć gry w formacie „print’n’play”. Podczas pierwszego spotkania zostaną omówione podstawowe założenia, powstanie plan działania i ogólny zarys. Następnie pomysły zostaną przelane na papier, by docelowo znaleźć się w komputerach twórców w formie projektów, które zostaną przetestowane na kolejnym spotkaniu. A to wszystko pod okiem doświadczonych prowadzących.
🎲 7. Weekendowe sesje RPG
13-14 SIE 2022 | FOYER SALI OPEROWEJ |
20-21 SIE 2022 | MAŁA KIESZEŃ SCENY POZIOM +1
Podczas tej edycji festiwalu po raz pierwszy pojawią się u nas gry RPG. O możliwości zagrania w kolejne tytuły będziemy informować na stronie wydarzenia na Facebook.
🎲 8. Stoisko sprzedażowe „Gra na Czas”
13-25 SIE 2022 | FOYER SALI OPEROWEJ
„Gra na czas” to lubelski sklep internetowy z grami planszowymi, który od dwóch ostatnich edycji Board Manii odwiedza nas ze swoim stacjonarnym stoiskiem. Możecie tu kupić nowe gry, jak również zamówić interesujące Was tytuły z dostawą do domu.
🎲 9. Gryneczek
20 SIE 2022 | FOYER SALI OPEROWEJ
Gryneczek, czyli lubelska giełda planszówkowa. Jeżeli masz w swojej kolekcji gry, które tylko zalegają na półce i zbierają kurz lub najzwyczajniej już Ci się znudziły – przynieś je na Gryneczek i wymień na inne! Wymiana na najprostszy sposób wejścia w posiadanie nowych tytułów i przy okazji pozbycia się tych niechcianych. Gryneczek odbył się już kilka razy i zawsze cieszy się dużą popularnością, a niektóre osoby gotowe do wymiany przynoszą ze sobą od kilku do nawet kilkudziesięciu gier.
🎲 10. Pokazy gier i prototypów
13-25 SIE 2022 | FOYER SALI OPEROWEJ
Podczas każdej kolejnej edycji otrzymujemy całą masę nowych gier od większości polskich wydawców. Odwiedzają nas również osoby, które chcą zaprezentować lub przetestować swoje prototypy gier. Również i tym razem będziecie mieli okazję zagrać w najnowsze tytuły, których zasady wytłumaczą sami twórcy lub osoby wyznaczone przez wydające je oficyny. O kolejnych tytułach poinformujemy Was na stronie naszego wydarzenia na Facebook, a w pokazach będzie można wziąć udział zapisując się wcześniej umieszczając komentarze pod postami informacyjnymi.
Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu odbywają się bezpłatnie.
Miejsce: Foyer Sali Operowej

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →