materiały prasowe

Sony stawia na gry-usługi. W ciągu najbliższych lat firma wyda “ponad 10” tytułów


02 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W związku z wykupieniem studia Bungie Sony kieruje działania w stronę gier-usług. Według dyrektora finansowego firmy w najbliższych latach otrzymamy ponad dziesięć takich produkcji.

Gry-usługi nowym kierunkiem dla Sony

Podczas ostatniego spotkania z inwestorami, dyrektor finansowy Sony Hiroki Totoki podzielił się planami firmy na kolejne cztery lata. Biznesmen wyznał, że do końca roku fiskalnego 2026 japoński gigant ma zamiar wydać ponad dziesięć gier-usług. Produkty, o których wspomina Totoki wiążą się m.in. dużą ilością mikropłatności, która stanowi korzystne źródło dochodu dla firmy.

Zobacz: PlayStation Plus Video Pass z nowymi pozycjami. W katalogu m.in. produkcje Marvela

Od 2014 do 2021 roku rynek gamingowy powiększył się dwukrotnie, a jego ważnym kierunkiem rozwoju są właśnie gry-usługi, których liczba wzrosła w tym okresie o 15%. Spodziewamy się, że ten trend się utrzyma

– dodał CFO Sony.

Działania podjęte przez japońską firmę będą możliwe dzięki ostatniej transakcji dokonanej przez Sony. Pod koniec stycznia gigant z Kraju Kwitnącej Wiśni kupił studio Bungie za kwotę opiewającą na ponad trzy i pół miliarda dolarów. Tym samym Sony zapewnił sobie deweloperów pracujących między innymi nad marką Destiny, czy serię Halo.

Według oficjalnych komunikatów gry wydane spod szyldu Bungie Software nie będą tytułami ekskluzywnymi, jak np. do niedawna God of War z 2018 roku. W ciągu ostatniego roku Sony zakupiło również Valkyrie Entertainment, Housemarque, BluePoint oraz Nixxes.

sony bungie software
fot. materiały prasowe

Japoński gigant reaguje na ruchy Microsoftu?

Na początku 2022 doszło do wykupienia studia Activison Blizzard przez firmę Microsoft. To największa transakcja w historii branży. Gigant z Redmond wykupił studio odpowiedzialne m.in. za Overwatch za niemal sześćdziesiąt dziewięć miliardów dolarów. Zanim jednak dojdzie to do skutku, sprawę zbada Federalna Komisja Handlu. Za cel postawiła sobie skrupulatność przy prowadzeniu dochodzeń antymonopolowych.

Zobacz: Activision Blizzard w rękach Microsoftu. Astronomiczna kwota transakcji

Prezes Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, zaprzecza, jakoby wykupienie Bungie Software było reakcją na działania Microsoftu. W wywiadzie dla GamesIndustry.biz biznesmen wyznał, ze rozmowy trwały od około pół roku.

Te rozmowy trwały od miesięcy i na pewno wyprzedziły aktywność, którą zobaczyliśmy w tym roku. Z naszej perspektywy jest to robienie tego, co wydaje się właściwe dla PlayStation i tego, co uważamy za słuszne, aby zawieźć PlayStation do miejsc, w których jeszcze nigdy nie byliśmy.

– wyznaje.

Destiny – oficjalny zwiastun

W związku z wykupieniem studia Bungie Sony kieruje działania w stronę gier-usług. Według dyrektora finansowego firmy w najbliższych latach otrzymamy ponad dziesięć takich produkcji. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →