Materiały promocyjne

Activision Blizzard w rękach Microsoftu. Astronomiczna kwota transakcji


18 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Microsoft ogłosił dziś największą transakcję w swojej historii. Za kwotę blisko 70 miliardów dolarów kupili wydawcę gier Activision Blizzard. Sprawdź szczegóły.

Activision Blizzard wykupione przez Microsoft

Wykupienie Blizzarda przez Microsoft to największa inwestycja w historii firmy założonej przez Billa Gatesa i Paula Allena. Kwota 68,7 miliarda dolarów robi astronomiczne wrażenie, jednak ciężko się jej dziwić. Activision Blizzard jest twórcą takich marek jak Diablo, Call Of Duty, Overwatch czy Candy Crush. Posiadają ponadto licencje na wydawanie gier spod szyldu Marvel, a ich płatne MMORPG World Of Warcraft według najnowszych danych posiada aż 3 miliony abonentów. Nie jest to pierwsza inwestycja Microsoftu. Swego czasu wykupili oni także ZeniMax Media, właściciela takich serii jak DOOM, Fallout czy The Elder Scrolls.

Zapowiedź 30 urodzin firmy Blizzard

Przywrócić Activision Blizzard dobre imię

Decyzja o sprzedaży Activision Blizzard przez jego właścicieli może wynikać z licznych kontrowersji i  dużym pogorszeniu reputacji, jakie w ostatnich kilkunastu miesiącach zaliczył producent gier. Mowa tu, chociażby o tak poważnych zarzutach jak mobbing oraz molestowanie wewnątrz firmy, a także zniechęcanie pracowników do zeznawania w tej sprawie. Według informacji podanych przez The Wall Street Journal karą za zeznawanie w tej sprawie miało być zwolnienie 37 pracowników oraz ukaranie dyscyplinarne 40 kolejnych. Prezes Activision Blizzard, Bobby Kotick starał się początkowo zatuszować tę sprawę, teraz utrzymując, jakoby doniesienia The Wall Street Journal były jedynie dziennikarskim wymysłem. Konsekwencją licznych oskarżeń było między innymi zawieszenie współpracy przez firmę Lego, mającej stworzyć klocki inspirowane grą Overwatch, ostatniego hitu Blizzarda, który według szacunkowych danych wygenerował zysk około 500 milionów dolarów.

Microsoft ogłosił dziś największą transakcję w swojej historii. Za kwotę blisko 70 miliardów dolarów kupili wydawcę gier Activision Blizzard. Sprawdź szczegóły. Activision Blizzard wykupione przez Microsoft Wykupienie Blizzarda przez Microsoft to największa inwestycja w historii firmy założonej przez Billa Gatesa i Paula Allena. Kwota 68,7 miliarda dolarów robi astronomiczne wrażenie, jednak ciężko się jej dziwić. […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →