bethesda.net

„Starfield” – nowa gra Bethesdy z datą premiery i pierwszym zwiastunem


14 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Podczas wspólnej konferencji Microsoftu i Bethesdy odbywającej się na komputerowych targach E3 zaprezentowano nową produkcję tego drugiego studia. Zwiastun Starfield przemycił także datę premiery.

Bethesda Games i relacja typu love-hate z graczami

Bethesda Softworks obecna jest na rynku już od blisko 34 lat. Chociaż firma miała już na koncie chociażby dwie pierwsze części popularnej serii The Elder Scrolls, w 2001 zadecydowano o utworzeniu nowej firmy. Od tamtej pory Bethesda Softworks zajmuje się wydawaniem gier, zaś za ich tworzenie odpowiada Bethesda Games Studios. Przedsiębiorstwo dopisało do swojej listy stworzonych gier kolejno The Elder Scrolls III: Morrowind – wśród wielu graczy uważaną za najlepszą z całego cyklu – The Elder Scrolls IV: Oblivion, Fallout 3, The Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout: Shelter na urządzenia mobilne, Fallout 4 i Fallout 76.

Zaczęło się pięknie, jednak w trakcie coś się popsuło. Chociaż powszechnie chwali się światy wykreowane w TES i Falloucie, tak serie te mają jedną wspólną wadę: ogromną ilość błędów. Bethesda Games Studios w środowisku często nazywane jest również Bugthesda (bug – błąd) i jako gracz mogę tylko potwierdzić, że jest to jak najbardziej zasłużone. Teraz studio oficjalnie zapowiada nową markę, noszącą tytuł Starfield.

„Starfield”- nowa produkcja Bethesdy z datą premiery i pierwszym zwiastunem
Starfield – logo gry

Starfield – pierwsze zapowiedzi i wyjątkowość nowej serii

Oficjalna zapowiedź Starfield miała miejsce podczas E3 w 2018 roku. Projekt był wtedy na wczesnym etapie rozwoju, toteż gracze otrzymali krótki, trwający minutę teaser. Bethesda dobrze ukrywała Starfield przed światem, nie dostarczając prawie żadnych nowych informacji przez te 3 lata. W Internecie pojawiały się co prawda plotki o rzekomej premierze w 2020 roku czy wycieki zrzutów ekranów z gry, jednak studio nic sobie z tych rewelacji nie robiło. Tak o grze wypowiadał się w 2019 roku Todd Howard, producent wykonawczy Bethesda Games Studios:

Naszym celem jest to, by nasze gry miały swoją wyjątkowość i się wyróżniały, czy chodzi o Fallouta, Elder Scrolls czy Starfield, by były czymś samodzielnym. Mnóstwo czasu spędzamy nad odpowiednim tonem; nie tylko płynnością gry, ale tym, jakie towarzyszą jej odczucia; by można było spojrzeć na nią i skonfrontować Starfield ze Star Trekiem czy Gwiezdnymi wojnami.

Starfield na E3 – zwiastun i data premiery

Starfield to pierwsza od 25 lat nowa marka Bethesdy. Wraz ze stworzoną przez siebie postacią wyruszymy w kosmiczną podróż, podczas której będziemy próbować odkryć największą tajemnicę ludzkości. Gra z gatunku RPG ma oferować nam niezrównaną wolność w eksploracji nieznanego. Produkcja ukaże się 11 listopada 2022, w jedenastą rocznicę premiery Skyrima. W Starfield zagramy na komputerach osobistych oraz Xbox Series X|S. Przed Wami pierwszy, klimatyczny zwiastun.

Starfield – zobacz zwiastun nowej gry

Podczas wspólnej konferencji Microsoftu i Bethesdy odbywającej się na komputerowych targach E3 zaprezentowano nową produkcję tego drugiego studia. Zwiastun Starfield przemycił także datę premiery. Bethesda Games i relacja typu love-hate z graczami Bethesda Softworks obecna jest na rynku już od blisko 34 lat. Chociaż firma miała już na koncie chociażby dwie pierwsze części popularnej serii […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →