fot. materiały promocyjne

Xbox: gorsza grafika, ale mniejsze zużycie energii. Microsoft rozważa nową opcję w grach


07 listopada 2022

Podziel się newsem:

Microsoft prowadzi ankiety wśród graczy dotyczące zmniejszenia zużycia energii przez ich Xboxy. Czy gracze byliby gotowi poświęcić jakość grafiki dla niższych rachunków?

Prąd drożeje na całym świecie

Inflacja jest problemem dotykającym nie tylko Polskę. Prąd drożeje, mocno uszczuplając portfele ludzi na całym świecie. Naprzeciw temu problemowi zamierza wyjść firma Microsoft, producent Xboxów. Konsole to sprzęt, który zużywa naprawdę dużo energii, co dla wielu graczy może być problematyczne w dzisiejszych czasach. Microsoft zaprosił uczestników programu Xbox Insider do wzięcia udziału w ankiecie. Już wcześniej firma wprowadziła nowe profile energetyczne, jednak planuje pójście o krok dalej. W ankiecie gracze są pytani o to, jak istotne dla nich jest mniejsze zużycie energii elektrycznej i na jakie ustępstwa byliby gotowi pójść, by mniej płacić za prąd.

Test wydajności Xbox Series X

Niższe rachunki za gorszą grafikę?

Wśród pytań w ankiecie pojawia się między innymi to o zaakceptowanie niższej rozdzielczości czy płynności animacji w zamian za niższe zużycie energii. Zanim się oburzycie, pragniemy was uspokoić. Sam tryb energooszczędny miałby być ustawieniem opcjonalnym. Jak jednak zauważają internauci, sondowane przez firmę rozwiązania zdają się wręcz niemożliwe do zrealizowania. Ciężko wchodzić tu w dyskusje co do prawdopodobieństwa, a także szczegółów tego rozwiązania, nie będąc inżynierem, jednak trzeba przyznać, że Microsoft po raz kolejny imponuje. Już sama próba znalezienia rozwiązania jest godna pochwały, a liczne patenty zastosowane w Xbox Series X sprawiają, że dyskusja o tym, czy są najbardziej zaawansowaną technologicznie firmą z branży gamingowej, nie jest bezzasadna. Co ciekawe, opcja miałaby także znaleźć zastosowanie w grach na Windowsa.

Microsoft prowadzi ankiety wśród graczy dotyczące zmniejszenia zużycia energii przez ich Xboxy. Czy gracze byliby gotowi poświęcić jakość grafiki dla niższych rachunków? Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →