Aroged

„Wiedźmin 3” i „Cyberpunk 2077” w wersjach na konsole obecnej generacji opóźnione


20 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Posiadaczy PlayStation 5 i Xbox Series X|S ta wiadomość zmartwi. Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077 w wersjach na obecną generację konsol, nie pojawią się w tym roku.

Cyberpunk 2077 – problematyczne dziecko CD Projekt RED

O premierowych problemach Cyberpunka napisano już chyba wszystko. Żadnych dodatkowych szpilek wbijać nie będę, bo w tę produkcję po prostu nie grałem, więc ciężko samemu mi ocenić bolączki najnowszej pozycji od CD Projekt RED. Chociaż Cyberpunk 2077 zadebiutował co prawda na poprzedniej oraz obecnej generacji konsol, tak była to wersja przeznaczona na PlayStation 4 i Xbox One. Oznacza to, że gra najzwyczajniej w świecie nie wykorzystywała pełni możliwości, jakie oferują PS5 i Xbox Series X|S.

„Wiedźmin 3” i „Cyberpunk 2077” w wersjach na konsole obecnej generacji opóźnione
materiały prasowe

Darmowa aktualizacja miała pierwotnie pojawić się pod koniec 2021 roku, jednak jak już zapowiedzieli twórcy, nie będzie takiej możliwości. Studio chce uniknąć powtórki z premiery Cyberpunka i dać graczom dopracowany produkt. Redzi celują z premierą aktualizacji w pierwszy kwartał 2022 roku. Sytuacja z aktualizacją Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu ma się nieco inaczej.

Wiedźmin trochę się spóźni

Podczas letniego eventu WitcherCon, CD Projekt RED poinformowało o next-genowej aktualizacji Wiedźmina 3, który pierwotnie ukazał się na komputery oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Studio celowało, podobnie jak w przypadku Cyberpunka, w końcówkę 2021 roku. Posiadacze PlayStation 5 i Xbox Series X|S będą musieli jeszcze trochę poczekać na Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycję Kompletną, który ukaże się już po Cyberpunku 2077, bo w drugim kwartale 2022 roku. Oprócz aktualizacji do wersji na konsole obecnej generacji, Wiedźmin 3 otrzyma także dodatek inspirowany serialem od Netfliksa, w skład którego wejdą nowe elementy wyposażenia. Edycja Kompletna będzie zawierać także dotychczasowe dodatki do Dzikiego Gonu: Serca z kamienia oraz Krew i wino. Poniżej pełne oświadczenie CD Projekt RED.

„Wiedźmin 3” i „Cyberpunk 2077” w wersjach na konsole obecnej generacji opóźnione

Posiadaczy PlayStation 5 i Xbox Series X|S ta wiadomość zmartwi. Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077 w wersjach na obecną generację konsol, nie pojawią się w tym roku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →