Drugi sezon „Wiedźmina” z datą premiery! Nadchodzi także „Zmora wilka” oraz DLC do Wiedźmina 3!


12 lipca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Na tę wiadomość czekaliśmy! Podczas trwającego w ubiegły weekend specjalnego, łączonego eventu Netflixa i CD Projekt Red poznaliśmy datę premiery drugiego sezonu Wiedźmina! To jednak nie wszystko, z czym zostawili nas organizatorzy.

WitcherCon – pierwszy event dla fanów Wiedźmina

Nie wiem, czy WitcherCon można nazwać konwentem ze względu na jego internetową formę. Fanom zapewne to nie przeszkadzało i transmisje na Twitchu czy YouTubie były po prostu wygodniejsze od standardowej formy takiego eventu. Nie zabrakło oczywiście spotkań i rozmów z aktorami: w panelach Talia Przeznaczenia z pytaniami od wiedźmińskiej społeczności udział wzięli: Freya Allan (Ciri), Anya Chalotra (Yennefer), Mimi Khayisa (Fringilla Vigo), Paul Bullion, który w drugim sezonie wcieli się w Lamberta oraz showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich. Nie zabrakło oczywiście spotkania z Henrym Cavillem, który w ramach panelu Opowieści Białego Wilka opowiedział o pracy nad serialem, ale również o samym gatunku fantasy.

Powróciliśmy także na chwilę do przygód Geralta z gier CD Projekt Red. Podczas dwuczęściowego panelu Wspomnienia ze szlaku: Opowieści o grach z serii Wiedźmin pojawili się między innymi główni projektanci zadań – Błażej Augustynek i Philipp Weber, szef studia Adam Badowski oraz Marcin Blacha – dyrektor fabuły. Nie zabrakło oczywiście elementów rozrywkowych, które objawiły się w postaci wiedźmińskiego quizu.

Otrzymaliśmy także zapowiedź inspirowanego mangą komiksu Wiedźmin: Ronin, w którym samotny wiedźmin-ronin Geralt rusza tropem legendarnej Pani Śniegu. Wydawnictwo już niedługo trafi na platformę Kickstarter.

Drugi sezon „Wiedźmina” z datą premiery! Nadchodzi także „Zmora wilka” oraz DLC do „Wiedźmina 3”!
fot. materiały prasowe

Zmora wilka i powrót Dzikiego Gonu

Podczas WitcherConu zaprezentowano pierwszy zwiastun filmu anime Wiedźmin: Zmora wilka. Historia skupi się na znanym i lubianym Vesemirze – mentorze znanych nam ze Szkoły Wilka wiedźminów. Światowa premiera filmu odbędzie się 23 sierpnia, a tak prezentuje się trailer tej produkcji.

Wiedźmin: Zmora wilka, zobacz zwiastun

Po ponad sześciu latach od premiery, nowości otrzyma Wiedźmin 3: Dziki Gon! Produkcja nadal cieszy się wśród graczy sporą popularnością i każdy najmniejszy powód jest dobry, aby do gry CDPR powrócić. W ramach aktualizacji na obecną generację konsol (PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S) oraz komputery, obecni posiadacze egzemplarzy Dzikiego Gonu otrzymają darmowe DLC inspirowane serialem Netflixa. W tym miejscu od razu zahamuję wszystkich liczących na coś pokroju Serca z kamienia czy Krwi i wina: na dodatek mają składać się elementy wyposażenia. Spekuluje się o nowych broniach, zestawach pancerzy czy ekwipunku dla Płotki. Daty premiery póki co brak, a więcej informacji mamy otrzymać wkrótce.

Henry Cavill wraca na szlak

Najważniejszą informacją, na którą wszyscy czekali, jest niewątpliwie data premiery drugiego sezonu Wiedźmina, wyznaczona na 17 grudnia. Po odnalezieniu Ciri, Geralt postanawia zabrać dziewczynę do Kaer Mohren – siedziby Szkoły Wilka, z której się wywodzi – aby tam pomóc swojej przybranej córce opanować i zrozumieć kryjącą się w niej moc. W drugim sezonie powróci rzecz jasna obsada z pierwszego (spokojnie, będzie Jaskier), ale zobaczymy także kilka nowych twarzy. Oprócz wspomnianego już wcześniej Lamberta, pojawią się także między innymi Nivellen, Philippa Eilhart czy Sigismund Dijkstra. A tak prezentuje się teaser drugiego sezonu Wiedźmina.

Wiedźmin: Sezon 2, zobacz teaser

Na tę wiadomość czekaliśmy! Podczas trwającego w ubiegły weekend specjalnego, łączonego eventu Netflixa i CD Projekt Red poznaliśmy datę premiery drugiego sezonu Wiedźmina! To jednak nie wszystko, z czym zostawili nas organizatorzy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →