fot. materiały prasowe

WitcherConNetflix i CD Projekt Red z eventem dla wszystkich fanów “Wiedźmina”


07 lipca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

WitcherCon to pierwsze wydarzenie na taką skalę, będące równocześnie celebracyjnym dniem dla każdego fana Wiedźmina. Książkowego, serialowego, a także tego z serii gier komputerowych. Już za dwa dni będziecie mogli wziąć udział w evencie online, na którym czekają Was premierowe materiały oraz różnego rodzaju niespodzianki.

WitcherCon po raz pierwszy

Nie da się ukryć, że gdyby nie gra na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego, pewnie nie mielibyśmy okazji oglądać Wiedźmina na małym ekranie. No, pomijając oczywiście starą, polską wersję z osławionym już smokiem i Michałem Żebrowskim w tytułowej roli. CD Projekt Red znakomicie zagospodarował potencjał przygód Białego Wilka, dzięki czemu mniej więcej półtora roku temu na Netflixie pojawił się serial z Henrym Cavillem, który wcielił się w głównego bohatera. Hype przeogromny – oczekiwania, cóż, te wizualne przynajmniej, zaspokojone. No nie jest to produkcja (jeszcze?) na miarę Gry o Tron, czy taka, którą umieściłabym w ścisłej czołówce 2019 roku, aczkolwiek rzecz, którą obejrzy się – zwyczajnie, z przyjemnością. Największe zarzuty będą mieć oczywiście zapaleni czytelnicy Sapkowskiego – bo przecież, jak wielokrotnie podkreślano, serial bazuje nie na grach, a na opowiadaniach polskiego pisarza. Założenie było dobre, adaptacja jednak wykazała dość spore braki, także w częściach, nazwijmy to interpretacyjnych. Niektóre istotne wątki wycięto, w innych zgubiono przesłanie. Jeśli jednak produkcję potraktujemy tylko i wyłącznie w kategoriach czysto rozrywkowych – mamy porządny serial, taki w sam raz do binge-watchingu w leniwy weekend na kanapie.

Przeczytaj: Netflix w tajemniczej współpracy z CD Projekt Red – twórcami gry „Wiedźmin

Z racji tego, że temat jest nośny, fani Wiedźmina mieli wszelkie prawo wyczekiwać, aż coś się wydarzy. W tym roku minęło 6 lat od premiery Dzikiego Gonu, a na początku kwietnia ogłoszono zakończenie zdjęć do drugiego sezonu serialu. Na początku czerwca gruchnęła zaś wieść o internetowych zaczepkach CD Projekt Red z Netflixem. Jak się okazało, była to subtelna zapowiedź nadciągającego właśnie WitcherConu.

Witchercon Wiedźmin CD Projekt Red x Netflix
fot. materiały promocyjne

WitcherCon – co czeka fanów podczas wydarzenia?

Event będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem kanałów Netflixa oraz CD Projekt Red na platformach YouTube oraz Twitch. Wszyscy chętni mogą również dołączyć do streamu za pośrednictwem wspomnianego Twitcha. Pierwsza transmisja online odbędzie się już za dwa dni, 9 lipca o godzinie 19.00. Druga natomiast rozpocznie się 10 lipca o godzinie 3.00. Podczas każdego spotkania zobaczycie unikatowe treści, których jako prawdziwi fani – nie możecie przegapić.

Join us for the WitcherCon! – zapowiedź konwentu

Skoro za nami już techniczne szczegóły, przejdźmy do programu całego wydarzenia. Z WitcherConu dowiecie się szczegółów dotyczących pracy na grami z wiedźmińskiego uniwersum, tworzenia gadżetów oraz obu produkcji Netflixa – serialu oraz anime oraz obejrzycie specjalne materiały pochodzące zza kulis produkcji. Oprócz tego, będziecie mogli uczestniczyć w panelach dyskusyjnych z twórcami gier oraz serialu, a także z aktorami wcielającymi się w Waszych ulubionych bohaterów. Ponadto czekają na Was również opowieści o bestiariuszu, omówienie legend oraz żywej historii uniwersum Wiedźmina.

Witchercon Wiedźmin CD Projekt Red x Netflix
fot. materiały promocyjne

Organizatorzy WitcherConu zadbali o mnogość atrakcji dla jego uczestników, jednak zastrzegają, że podczas wydarzenia nie zostanie zapowiedziana żadna nowa gra sygnowana znakiem Wiedźmina. Szczegółowy program eventu znajdziecie na stronie witchercon.pl. Widzimy się na szlaku!

WitcherCon to pierwsze wydarzenie na taką skalę, będące równocześnie celebracyjnym dniem dla każdego fana Wiedźmina. Książkowego, serialowego, a także tego z serii gier komputerowych. Już za dwa dni będziecie mogli wziąć udział w evencie online, na którym czekają Was premierowe materiały oraz różnego rodzaju niespodzianki. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →