„Toss a Coin to Your Witcher” – pieśń z Wiedźmina po roku nadal hula na głośnikach


22 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Toss a Coin to Your Witcher błyskawicznie obiegło Internet. Chwytliwy utwór prędko stał się viralem, doczekał się coverów, przeróbek i parodii. Po dwunastu miesiącach od pierwszego sezonu Wiedźmina, dzięki Chórowi Akademii Morskiej w Szczecinie, numer powraca.

Toss a Coin to Your Witcher – piosenka jednego sezonu?

W zeszłym roku miłośnicy sagi o Wiedźminie, jak jeden mąż zasiedli przed ekranami i 20 grudnia solidarnie odpalili Netflixa. Serial przyjął się umiarkowanie, bo choć wyglądał ładnie, to fani nie przepuścili fabularnych zgrzytów. Chyba jedynym aspektem, który został przyjęty bezkrytycznie była za to piosenka wykonana w oryginale przez Joeya Bateya. Toss a Coin to Your Witcher podśpiewywali wszyscy, nieważne, czy widzieli show, czy prostu odpalili sobie pieśń Jaskra na YouTube’ie. Melodia okazała się na tyle chwytliwa, że naprawdę długo utrzymywała się na karcie Na Czasie i wszystko wskazuje na to, że Internet będzie do niej powracać. Na przykład z okazji rocznicy serialu.

Toss a Coin to Your WItcher
Wiedźmin (2019)

Toss a Coin to Your Witcher – runda druga

Czy to już są odgrzewane kotlety? Utwór co prawda ma już rok i zdecydowanie minął czas jego zaciekłego katowania, lecz nie można tu mówić o pomyłce. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie dosłownie parę dni temu wypuścił własną wersję numeru Toss a Coin to Your Witcher, która stoi na bardzo wysokim poziomie, tak muzycznym, jak i interpretacyjnym. Lubimy to nieco rzewne, nieco nonszalanckie wykonanie Jaskra, ale mroczniejsza odsłona, wzmocniona głosami chórzystów i bogatym aranżem Jacka Sykulskiego zagwarantuje Wam ciarki na karku.

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie – Toss a Coin to Your Witcher

Toss a Coin to your Witcher na surowo

Szczeciński chór naprawdę pokazał klasę. Zarówno wykonanie, jak i zrealizowany teledysk oddają w pełni klimat świata stworzonego przez Sapkowskiego. Solista, Paul Phoenix znakomicie sprawdził się w roli Jaskra, natomiast towarzyszenie chóru wydobyło z ballady ludyczność. Przypadła Wam do gustu ten nieco niepokojący aranż? A może wolicie wersję oryginalnego, pociesznego barda odgrywanego przez Joeya Bateya?

zdjęcie główne: Wiedźmin (2019)

Toss a Coin to Your Witcher błyskawicznie obiegło Internet. Chwytliwy utwór prędko stał się viralem, doczekał się coverów, przeróbek i parodii. Po dwunastu miesiącach od pierwszego sezonu Wiedźmina, dzięki Chórowi Akademii Morskiej w Szczecinie, numer powraca. Toss a Coin to Your Witcher – piosenka jednego sezonu? W zeszłym roku miłośnicy sagi o Wiedźminie, jak jeden […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →