fot. materiały prasowe

Netflix w tajemniczej współpracy z CD Projekt Red – twórcami gry “Wiedźmin


11 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Netflix z pewnością umie w ciekawe kolaboracje, potrafi również uderzyć w dobry marketing. Wymiana zdań na social mediach platformy streamingowej z CD Projekt Red nie mogła pozostać niezauważona. Czyżby twórcy gry Wiedźmin zostali w jakiś sposób zaangażowani do pracy nad serialem? A może szykuje się coś zupełnie nowego?

Netflix x CD Projekt Red – co z tego będzie?

Co wspólnego ma jedna z najpopularniejszych platform streamingowych z polskim producentem gier komputerowych? Wbrew pozorom, wcale nie tak mało. Pierwszym wspólnym punktem jest oczywiście Wiedźmin. CD Projekt Red wydało trzy części gry na podstawie serii książek Andrzeja Sapkowskiego pod tym samym tytułem, natomiast Netflix w grudniu 2019 roku wypuścił pierwszy sezon serialu, będącym adaptacją opowiadań o Białym Wilku.

Ta styczna, pozornie błaha – bowiem amerykańska produkcja jest ściśle skoncentrowana na książkach i nie nawiązuje do gier – okazała się być polem do nawiązania faktycznej współpracy. Głośny sukces Cyberpunka 2077 zaowocował kolaboracją CDPR z Netflixem oraz japońskim studiem Trigger. Zapowiedziano serię anime osadzoną w uniwersum gry, która ma ukazać się w 2022 roku.

Z przyjemnością ogłaszamy, że wraz z cenioną japońską firmą animacyjną Studio Trigger i jednym z największych serwisów streamingowych na świecie Netflix, pracujemy nad oryginalną serią anime, osadzoną w tym samym uniwersum, co Cyberpunk 2077

– poinformowało studio CD Projekt Red

Oprócz tego, platforma streamingowa ostatnio podkreśliła aspiracje do rozszerzenia swej ekspansji również na rynek gier video. Być może CDPR odegra w tym jakąś rolę?

Nieustannie poszerzamy naszą ofertę – od seriali przez dokumenty, filmy, produkcje w językach lokalnych i programy reality TV. Nasi użytkownicy lubią też angażować się bardziej bezpośrednio w historie, które kochają – poprzez interaktywne programy, takie jak Bandersnatch czy You vs. Wild, lub gry oparte na naszych produkcjach. Dlatego nie możemy się doczekać, aby zapewniać więcej interaktywnej rozrywki.

– w rozmowie portalem Polygon powiedział rzecznik Netflixa
Netflix Wiedźmin CD Projekt Red współpraca

Netflix i CD Projekt Red – to jest randka

Niedawno na Twitterze wywiązała się taka dyskusja między oficjalnymi profilami serialowego Wiedźmina oraz gry Wiedźmin.

Hej, @WitcherNetflix, jesteś wolny 9 lipca?
Hej, @CDPROJEKTRED! Jasne – chcesz się spotkać?
To randka!

Netflix Wiedźmin CD Projekt Red współpraca

Przeczytaj: Wiedźmin” z powrotem na szlaku. Zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu

Wszystko wskazuje więc na to, że coś się kroi. Co – dowiemy się jednak zapewne dopiero 9 lipca, tak jak zapowiedziano w tweetach. Przypominamy również o tym, że zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina zakończyły się w kwietniu, lecz wciąż nie ogłoszono daty premiery serialu. Być może owa współpraca będzie mieć coś wspólnego z oficjalną zapowiedzią show Netflixa?

Netflix z pewnością umie w ciekawe kolaboracje, potrafi również uderzyć w dobry marketing. Wymiana zdań na social mediach platformy streamingowej z CD Projekt Red nie mogła pozostać niezauważona. Czyżby twórcy gry Wiedźmin zostali w jakiś sposób zaangażowani do pracy nad serialem? A może szykuje się coś zupełnie nowego? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →