Netflix chce wejść na rynek gier wideo

Podziel się newsem:

Czy wkrótce, oprócz filmów i seriali, na Netflixie będziemy mieli dostęp także do gier wideo? Twórcy popularnego serwisu streamingowego już nad tym pracują.

Netflix i gry wideo

Według raportu opublikowanego przez The Information, Netflix szuka dyrektora zarządzającego ekspansją gier wideo. Według doniesień, firma prowadziła już rozmowy z kilkoma doświadczonymi dyrektorami z tej branży.

Rzecznik Netflixa, zapytany przez portal Polygon, powiedział, że firma chce wprowadzić więcej interaktywnej rozrywki.

Nieustannie poszerzamy naszą ofertę – od seriali przez dokumenty, filmy, produkcje w językach lokalnych i programy reality TV. Nasi użytkownicy lubią też angażować się bardziej bezpośrednio w historie, które kochają – poprzez interaktywne programy, takie jak Bandersnatch czy You vs. Wild, lub gry oparte na naszych produkcjach. Dlatego nie możemy się doczekać, aby zapewniać więcej interaktywnej rozrywki.

Netflix w świecie gier wideo

Póki co nie wiemy, jak miałoby wyglądać wejście Netflixa do branży gier wideo. Z nieoficjalnych informacji wynika, że usługa może przypominać Apple Acade. Tam, za miesięczną opłatą, użytkownicy zyskują dostęp do biblioteki gier, z której można korzystać na dowolnych urządzeniach Apple.


Najpopularniejsza platforma streamingowa w przeszłości eksperymentowała już z grami. We współpracy z fińskim studiem Next Games, Netflix wypuścił na rynek grę Stranger Things, opartą na motywach serialu pod tym samym tytułem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także interaktywne filmy i seriale, jak chociażby Black Mirror: Bandersnatch, czy You vs. Wild, w których to widz decyduje jak dalej potoczy się akcja. Serwis ma także doświadczenie w tworzeniu seriali opartych na grach wideo, takich jak Dota, Castlevania czy Wiedźmin.

Czy wkrótce, oprócz filmów i seriali, na Netflixie będziemy mieli dostęp także do gier wideo? Twórcy popularnego serwisu streamingowego już nad tym pracują. Netflix i gry wideo Według raportu opublikowanego przez The Information, Netflix szuka dyrektora zarządzającego ekspansją gier wideo. Według doniesień, firma prowadziła już rozmowy z kilkoma doświadczonymi dyrektorami z tej branży. Rzecznik Netflixa, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.