Cyberpunk 2077: 5 rzeczy, o których musisz wiedzieć zanim zagrasz


10 grudnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Długo wyczekiwany Cyberpunk 2077 już jest. Zatem, na podstawie pierwszych recenzji, wybraliśmy najważniejsze aspekty najnowszej produkcji CD Projekt RED, o których musicie wiedzieć, zanim zagracie.

Ponad 7 lat czekania…

10 stycznia 2013 roku, czyli 2 lata przed premierą Wiedźmina 3, CD Projekt RED zapowiedział, że pracuje nad Cyberpunkiem 2077, adaptacją papierowej gry fabularnej, której akcja dzieje się w dystopijnej przyszłości.

Cyberpunk 2077 – teaser trailer

Prace nad grą finalnie rozpoczęły się w 2016 roku, po opublikowaniu przez studio dodatku Krew i Wino do Wiedźmina 3. Sukces Dzikiego Gonu, a także obecność Keanu Reevesa, jako jednej z głównych postaci w CP2077, tylko wzmogła hype dookoła całej produkcji. Zanim jednak produkcja na dobre pojawiła się w sklepach stacjonarnych i cyfrowych, przeszła bardzo długą drogę. Nie była to jednak droga przypominająca niemiecką autostradę. Bliżej jej było do drogi dojazdowej, pełnej muld i dziur.

Pierwotnie, premiera miała mieć miejsce już 16 kwietnia 2020 roku, jednak po różnych perturbacjach i chęci dopracowania i zoptymalizowania produkcji, CD Projekt RED przesunął datę premiery na 17 września. Następnie studio, po raz kolejny przesunęło premierę na 19 listopada. Jednak jak dobrze wiemy, Cyberpunk 2077 finalnie, swoją światową premierę miał dziś w nocy.

cyberpunk

W końcu dotarliśmy do momentu, w którym śmiało możemy pogrążyć się bez granic w świecie Cyberpunka. Jednak co czeka na nas w dystopijnym Night City, czy gra chodzi płynnie? Na podstawie pierwszych recenzji publikowanych przez branżowe strony i czasopisma, postanowiliśmy zebrać 5 najważniejszych rzeczy, o których musicie wiedzieć zanim zagracie w Cyberpunka 2077.

#1 Cyberpunk 2077, to RPG w najczystszej formie

Cyberpunk zapowiadany był przez polskie studio, jako pierwszoosobowa gra RPG. Aby jak najlepiej oddać świat przedstawiony w papierowym pierwowzorze autorstwa Mike’a Pondsmith’a, twórcy CP2077 ściśle z nim współpracowali. Takim oto sposobem, w grze możemy rozwijać swoją postać niemalże w nieskończoność. Ilość dostępnych perków, klas i drzewek rozwoju, może na początku przyprawić o mały ból głowy. Jednak z czasem uda nam się ze wszystkim oswoić i stworzyć postać, która w 100% odpowiada naszym preferencjom.

W grze wcielamy się w postać V i możemy grać zarówno jako kobieta, jak i mężczyzna. Ponadto, twórcy zaimplementowali w grze model tworzenia postaci. Dzięki temu gracz ma wpływ nie tylko na sposób walki i myślenia swojej postaci, ale także na rozstaw zębów i wielkość genitaliów.

Jeżeli chodzi o bronie, tutaj także twórcy wykonali kawał roboty. Do dyspozycji mamy między innymi klasyczne karabiny i pistolety, które oczywiście możemy modyfikować i ulepszać i rusznikarza. Jak przystało na grę osadzoną w przyszłości, nasza postać może posiadać liczne wszczepy, jak chociażby ostrza wysuwające się z przedramion, którymi szlachtujemy swoich oponentów.

Bardzo ważnym aspektem Cyberpunka 2077 jest także hakowanie, które tak jak poprzednie atrybuty, możemy rozwijać, aby uzyskać dostęp do zamkniętych lokacji, lub też włamywać się do systemów naszych przeciwników.

#2 Seks i brutalne sceny w Night City to chleb powszedni

Jeżeli jesteście wrażliwcami i przeszkadzają Wam sceny seksu, czy brutalna, krwawa przemoc, Cyberpunk 2077 raczej nie będzie grą dla Was. Ta gra dosłownie ocieka seksem i przemocą. Bardzo często brutalną, gdzie po potyczkach, wirtualnymi chodnikami spływają litry krwi, a u ich źródła leży rozczłonkowane ciało jednego z przeciwników.

Seks natomiast, jest zauważalny dosłownie na każdym kroku i w każdej witrynie sklepowej Night City. Gra umożliwia wejście w interakcje nie tylko z postaciami fabularnymi, ale także ze zwykłymi NPC’ami. Wrażenia potęguje także fakt, że gra osadzona jest w trybie pierwszoosobowym, przez co immersja ze światem jest jeszcze większa.

#3 Świat gry jest ogromny

Night City, czyli miejsce w którym dzieje się akcja Cyberpunka 2077, to osadzone w Wolnym Stanie Kalifornia Północna megamiasto. Jest ono ogarnięte wojnami gangów, a także wojną korporacji, które walczą o przejęcie w nim władzy.

W grze możemy poruszać się pieszo, a także samochodem, bądź motocyklem, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Miasto jest bowiem podzielone jest na 6 regionów. Począwszy od luksusowego, centrum, przez miejskie slumsy w Watson, aż po rozległe tereny pozamiejskie.

Jeżeli świat w chociażby GTA V, wydawał Wam się ogromny, to nie wiem co powiedzie o Night City. Mapa zaproponowana przez CD Projekt Red jest prawie 3 razy większa od tej w hitowej produkcji Rockstar Games.

#4 Świetny i unikalny soundtrack

Twórcy gry chcieli jak najlepiej oddać klimat przyszłości w czasie teraźniejszym. Chyba nie ma na to innego sposobu, niż poprzez wykorzystanie w soundtracku muzyki elektronicznej. W grze spotkamy się z techno, housem, ambientem, ale także rapem i agresywnym rockiem i metalem. Za ten muzyczny miks odpowiada znany i ceniony kompozytor – Marcin Przybyłowicz, który odpowiedzialny był także za ścieżkę dźwiękową w Wiedźminie 3.

Ponadto, Cyberpunk, to także niezliczona ilość utworów stworzonych tylko i wyłącznie na potrzeby gry. Swoją cegiełkę dołożyli między innymi Run The Jewels, a także Nina Kraviz, której 25-minutowy live act możecie zobaczyć poniżej. Nie zabrakło także polskich producentów muzyki elektronicznej, o czym przeczytacie tutaj.

Nina Kraviz for Cyberpunk 2077

Run The Jewels – No Save Point

#5 Bugi i glitche

Cyberpunk to gra piękna i zrobiona z wielkim rozmachem, to nie ulega wątpliwości. Jednakże ze wstępnych recenzji wynika, że REDzi nie ustrzegli się licznych błędów i glitchy. Zdarzają się sytuacje, że pewne tekstury i asety zwyczajnie się nie wczytują, bądź postacie, które spotykamy na swojej drodze po prostu się glitchują.

Bywa również tak, że gra wyłącza się w najmniej oczekiwanym momencie, przez co zmuszeni jesteśmy do powtarzania niekiedy całych etapów. Pojawiły się także głosy, jakoby gra poprzez liczne neony i jaskrawe, migające kolory może powodować ataki epilepsji, co nie zostało wcześniej zakomunikowane. Na szczęście, twórcy już w dniu premiery zapowiedzieli wprowadzenie odpowiednich łatek, które wyeliminują denerwujące i psujące odbiór gry błędy.

To by było na tyle, dajcie znać, czy kupiliście, bądź zamierzacie kupić najnowszą produkcje CD Projekt RED. Jeżeli nie wiecie, gdzie możecie to zrobić, odsyłamy Was do oficjalnego sklepu.


BONUS: Quebonafide i Taco Hemingway w Cyberpunk 2077!

No dobra, ale co z tym Quebonafide? We wczorajszym streamie prowadzonym przez redakcję TVGry w pewnym momencie (4:27:07) jedna z drugoplanowych postaci w grze przemówiła głosem Quebonafide. Jak okazało się późnej, sam raper znajduje się w napisach końcowych produkcji. Co ciekawe, znajdziemy w nich także Taco Hemingway’a

Długo wyczekiwany Cyberpunk 2077 już jest. Zatem, na podstawie pierwszych recenzji, wybraliśmy najważniejsze aspekty najnowszej produkcji CD Projekt RED, o których musicie wiedzieć, zanim zagracie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →