materiały promocyjne

Tylko dla dziewczyn. CD Projekt RED z programem stypendialnym z gamedesignu


14 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

CD Projekt RED ruszył z trzecią edycją programu stypendialnego gamedesignu skierowanego wyłącznie do dziewczyn.

„Dziewczyny w grze!”

Choć granice te zdecydowanie zatarły się w ostatnich latach, raczej oczywiste jest, że zawody z szerokopojętego Gamedevu są zdominowane przez mężczyzn. Jak podaje „Forbes”, kobiety stanowiły w ostatnim roku 30% branży gamingowej. Gdyby jednak rozłożyć tę statystykę na konkretne stanowiska, ich wagę, a także płace, prawdopodobnie liczby te byłyby jeszcze bardziej niekorzystne dla kobiet. Polski potentat branży gamingowej, CD Projekt RED postanowił dołożyć swoją cegiełkę do wyrównania szans dla kobiet i mężczyzn w branży gamingowej. Wystartowała bowiem trzecia odsłona akcji „Dziewczyny w grze!”

Jest to program stypendialny skierowany do dziewczyn chcących rozwijać się w kierunku gamedesignu. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu CD Projekt RED:

„Dziewczyny w grze!” to program stypendialno-mentoringowy, im. Karoliny Grochowskiej dla uczennic szkół średnich — III, IV i V klasy — będący wstępem do kariery w branży gier wideo. W jego ramach uczestniczki otrzymają wsparcie finansowe w postaci rocznego stypendium o wysokości 12 000 zł (brutto) przeznaczonego na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju, wiedzę merytoryczną oraz opiekę mentorską. Program oferuje możliwość poznania wielu praktycznych aspektów pracy w branży gier, a także szansę na zdobycie cennego doświadczenia.

Trzeba przyznać, że jest to imponująca inicjatywa, tym bardziej że jak widać zakłada on pracę z osobami, które nie mają żadnego doświadczenia w branży gamingowej. Rekrutacja już wystartowała, a jej pierwszy etap zakończy się 12 października.

Mentorzy z CD PROJEKT RED o programie “Dziewczyny w grze!”

CD Projekt RED ruszył z trzecią edycją programu stypendialnego gamedesignu skierowanego wyłącznie do dziewczyn. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? „Dziewczyny w grze!” Choć granice te zdecydowanie zatarły się w ostatnich latach, raczej oczywiste jest, że zawody […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →