fot. materiały prasowe

Remake „Wiedźmina” z ogromną zmianą. Gracze dostaną więcej swobody


29 listopada 2022

Podziel się newsem:

CD Projekt RED zdradza kolejne szczegóły dotyczące remake’u Wiedźmina z 2007 roku. Świat Geralta z Rivii zwiedzimy w nieco inny sposób.

CD Projekt RED zdradza istotny szczegół remake’u Wiedźmina

Wczoraj w sieci ukazało się zestawienie finansowe CD Projekt RED za miniony kwartał. W kilkunastostronicowym raporcie przedstawiono m.in. wyniki sprzedażowe Cyberpunka 2077, plany wydawnicze czy zaangażowanie poszczególnych zespołów w projekty polskiego studia.

Zobacz: CD Projekt RED zdradza plany na przyszłość. Sequel Cyberpunka 2077, pięć gier z uniwersum Wiedźmina i coś nowego

Wśród zapowiedzi znalazły się oczywiście wieści dotyczące świata gier na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Największe zainteresowanie wzbudził opis widoczny na slajdzie dotyczącego projektu Canis Majoris, czyli remake’u Wiedźmina z 2007 roku. Deweloperzy opisali powstające dzieło jako “fabularną jednoosobową grę RPG z otwartym światem”.

Będzie to duża zmiana względem oryginału. W pierwszej odsłonie wiedźmińskiej serii gracze poruszali się w obrębie kilku mniejszych półotwartych lokacji.

Wiedźmin – oficjalny zwiastun

Co jeszcze wiadomo o remake’u?

Pierwsze oficjalne wiadomości dotyczące nowej wersji otwarcia trylogii trafiły do graczy pod koniec października, 15 lat po premierze pierwowzoru. Przedstawiciele polskiego studia zapewnili wówczas, że tytuł powstanie na silniku Unreal Engine 5. Deweloperzy nie zdradzili na razie żadnych szczegółów dotyczących daty premiery. Według oficjalnego komunikatu decyzję podjęto ze względu na dbałość o detale.

Przeczytaj również: Wiedźmin z 2007 roku doczeka się remake’u na Unreal Engine 5

Dla CD Projekt RED Wiedźmin jest początkiem. To była pierwsza gra, którą kiedykolwiek stworzyliśmy, wielki moment dla nas w tamtym czasie. Patrząc wstecz i produkując tę grę dla kolejnego pokolenia graczy, to uczucie jest równie duże, jeśli nie większe

– pisał wówczas Adam Badowski.

CD Projekt RED zdradza kolejne szczegóły dotyczące remake’u Wiedźmina z 2007 roku. Świat Geralta z Rivii zwiedzimy w nieco inny sposób. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →