kadr z gry Wiedźmin

„Wiedźmin” z 2007 roku doczeka się remake’u na Unreal Engine 5


26 października 2022

Podziel się newsem:

Studio CD Projekt Red poinformowało, że pierwsza gra z trylogii Wiedźmin doczeka się remake’u na silniku Unreal Engine 5.

Wiedźmin na Unreal Engine 5 z okazji 15. urodzin

15 lat minęło jak jeden dzień! 26 października 2007 roku ukazała się gra Wiedźmin, będąca pierwszą częścią trylogii opowiadającej o przygodach Geralta z Rivii. Choć gra do dzisiaj cieszy się zainteresowaniem fanów, którzy szczególnie mocno chwalę fabułę oraz klimat produkcji, nie da się ukryć, że nadgryzł ją ząb czasu. Przez ostatnie 15 lat branża gier zanotowała ogromny postęp technologiczny. Dlatego niezwykłą gratką dla fanów serii Wiedźmin jest z pewnością dzisiejsze ogłoszenie od CD Projekt Red. Studio zapowiedziało, że gra z 2007 roku doczeka się remake’u postawionego na silniku Unreal Engine 5, którego możliwościami zachwycaliśmy się przy okazji obserwowania gameplaya z Call Of Duty: Modern Warfare II. Jeśli chodzi jednak o konkrety dotyczące odświeżonej pierwszej części przygód Geralta z Rivii musimy uzbroić się w cierpliwość. Według oświadczenia CD Projekt Red, minie trochę czasu zanim poznamy szczegóły produkcji.

Tweet zamieszczony przez CD Projekt Red

Moc Unreal Engine 5

Do stworzenia remake’u Wiedźmina jak już wspomnieliśmy zostanie wykorzystany silnik Unreal Engine 5, który w przypadku Call Of Duty: Modern Warfare II, sprawił, że lokacje w grze do złudzenia zaczęły przypominać świat realny. Mamy przeczucie, że spędzimy wiele godzin na spacerach po Wyzimie, miejscu rozgrywania się akcji pierwszej części hitowej trylogii od CD Projekt Red. O ile oczywiście nasze sprzęty do grania to wytrzymają…

Studio CD Projekt Red poinformowało, że pierwsza gra z trylogii Wiedźmin doczeka się remake’u na silniku Unreal Engine 5. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →