kadr z serialu „Wiedźmin”

Andrzej Sapkowski przygotowuje nową książkę z uniwersum „Wiedźmina”


04 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Andrzej Sapkowski podczas spotkania online z ukraińskimi fanami zapowiedział, że jest w trakcie prac nad nową książką z uniwersum Wiedźmina.

Kolejne przygody Geralta z Rivii

Zamieszanie wokół netfliksowego Wiedźmina trwa w najlepsze, tymczasem Andrzej Sapkowski na spotkaniu z fanami z Ukrainy zapowiedział prawdziwą gratkę dla miłośników wiedźmińskiego uniwersum. Potwierdził bowiem, że pracuje nad nową powieścią o przygodach Geralta z Rivii i jego przyjaciół. Co więcej, zdradził także wstępną datę zakończenia prac. Przyznał, że nie zajmą mu one dłużej niż rok. Tak więc możemy spodziewać się nowej powieści od Andrzeja Sapkowskiego w 2024 roku. Czego będzie ona jednak dotyczyć i gdzie w chronologii umieści ją autor, tego nie wiemy.

Patrząc jednak na to, że saga o Wiedźminie zakończyła się oficjalnie tomem Pani Jeziora w 1999 roku, a temat sequeli podjęły gry od studia CD Projekt Red, ciężko spodziewać się kontynuacji historii. Andrzej Sapkowski prawdopodobnie podąży drogą, jaką obrał wydając Sezon burz – ostatnią powieść z wiedźminskiego uniwersum, wydaną w 2013 roku. Jej fabuła została osadzona w bliżej nieokreślonym czasie sprzed wydarzeń znanych z sagi. Geralt zdążył już poznać Jaskra i Yennefer, jednak nie miał wówczas pojęcia o istnieniu Ciri. Sezon burz był więc historią wciśniętą gdzieś w tomy opowiadań otwierających wiedźmińskie uniwersum i prawdopodobnie tego samego należy oczekiwać po kolejnej książce. Tym bardziej że Andrzej Sapkowski ma obecnie 75 lat i ciężko oczekiwać, by rozpoczynał zupełnie nową sagę, a tego prawdopodobnie wymagałoby podjęcie się tematu kontynuacji historii Geralta z Rivii, innej niż zaproponował nam CD Projekt Red.

Zapis wywiadu live z udziałem fanów twórczości Andrzeja Sapkowskiego

Andrzej Sapkowski podczas spotkania online z ukraińskimi fanami zapowiedział, że jest w trakcie prac nad nową książką z uniwersum Wiedźmina. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Kolejne przygody […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →