fot. Netflix

Andrzej, mrugnij, jeśli potrzebujesz pomocy – Sapkowski o nowym sezonie „Wiedźmina


15 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Drugi sezon Wiedźmina już za dwa dni, tymczasem fani systematycznie raczeni są kolejnymi dawkami małych szczegółów. Niedawno ujawniono nowe zdjęcia przedstawiające drugoplanowych bohaterów, a prócz tego głos zabrał sam Andrzej Sapkowski. Co autor sagi sądzi o drugim sezonie serialu?

Wiedźmin – Święta w tym roku są wcześniej

Już za dwa dni na Netflixie pojawi się drugi sezon Wiedźmina. Siedemnastego grudnia, niemal dwa lata po premierze pierwszej części przygód Geralta z Rivii, Biały Wilk powróci na ekrany i… Zachwyci czy rozczaruje? Emocje są spore – serial w Polsce jest bowiem traktowany jak nasze dobro narodowe. Z tego też powodu trudno przyjmować jego niedociągnięcia, których w początkowej serii było sporo.

Drugi sezon ma jednak potencjał na więcej, przynajmniej według ocen krytyków. Serial obejrzał również Andrzej Sapkowski, który wydał jednoznaczną opinię.

Przeczytaj: „Wiedźmin”. Drugi sezon przedpremierowo dla wybranych

Sapkowski o Wiedźminie
fot. materiały prasowe

Andrzej Sapkowski komentuje serial Netflixa

Autor sagi o Wiedźminie, po obejrzeniu drugiego sezonu serialu, postanowił podzielić się z fanami swoją refleksją.

Adaptowanie książek mojego autorstwa to niełatwa sztuka i gratuluję Lauren i jej zespołowi świetnego wywiązania się z tego zadania. Obejrzałem z dużą radością i liczę na to, że sezon trzeci będzie zrobiony z jeszcze większym rozmachem

– powiedział Sapkowski

Showrunnerka, Lauren S. Hissrich odniosła się do słów Sapkowskiego na Twitterze.

To osoba, na której mi najbardziej zależy, aby nasza adaptacja chroniła jego powieści, uhonorowała jego historię, dzieliła się jego światem z większą grupą odbiorców. Do tego kocha to, co robimy?

To wszystko, czego potrzebuję, aby działać dalej!

Z tej perspektywy wszystko wygląda dobrze, aczkolwiek warto wziąć pod uwagę fakt, że scenariusz netflixowego Wiedźmina znacznie odbiega od książek. Albo raczej – że książek jest w nim bardzo mało. Henry Cavill, odtwórca głównej roli walczył o uczynienie swojego bohatera bardziej podobnym do oryginału. Na ile ta walka okazała się owocna? Przekonamy się po premierze – a Ty, Andrzej, jeśli potrzebujesz pomocy, mrugnij dwa razy.

Tymczasem – obejrzyjcie koniecznie nowy fragment z serialu!

Drugi sezon Wiedźmina już za dwa dni, tymczasem fani systematycznie raczeni są kolejnymi dawkami małych szczegółów. Niedawno ujawniono nowe zdjęcia przedstawiające drugoplanowych bohaterów, a prócz tego głos zabrał sam Andrzej Sapkowski. Co autor sagi sądzi o drugim sezonie serialu? Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →