fot. materiały prasowe

Kiedy „Wiedźmin 4” trafi na rynek? Prezes CD Projekt RED twierdzi, że nie przed 2025 rokiem


06 października 2022

Podziel się newsem:

Od kilku miesięcy wiadomo, że Wiedźmin 4 powstaje. Jednak dopiero teraz podano orientacyjną datę, kiedy CD Projekt RED dostarczy grę na rynek.

Wiedźmin 4 to daleka perspektywa

CD Projekt RED ogłosiło niedawno prace nad wieloma tytułami z franczyz Wiedźmina i Cyberpunka. Jedną z zapowiedzianych produkcji jest Wiedźmin 4, który na razie kryje się pod roboczym tytułem Polaris. W trakcie spotkania z inwestorami CEO stołecznego studia, Adam Kiciński, wyznał, że premiera gry nie odbędzie się w najbliższym czasie.

Zobacz: CD Projekt RED zdradza plany na przyszłość. Sequel Cyberpunka 2077, pięć gier z uniwersum Wiedźmina i coś nowego

Według Kicińskiego Polaris nie ukaże się na rynku przed 2025 rokiem. Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania CDPR gracze nie powinni również zakładać, że premiera odbędzie się właśnie w 2025. Wiedźmin 4 będzie jednocześnie pierwszą produkcją Redów stworzoną na silniku Unreal Engine 5.

W przypadku Polaris dopiero przygotowujemy podkład technologiczny. To pierwsza produkcja, którą stworzymy na silniku Unreal Engine 5, więc wymaga od nas dodatkowego wkładu w prace nad technologią. To będzie projekt, przy którym damy z siebie nieco więcej

– powiedział prezes CD Projekt RED (cyt. za polskim oddziałem IGN).

CD Projekt Group: update strategiczny

Zmiany w strukturach CD Projekt RED

Jedną z najbardziej kojarzonych osób z warszawskim studiem jest Marcin Iwiński, współzałożyciel CDPR. Obecny wiceprezes poinformował, że z końcem 2022 przestaje pełnić wspomnianą funkcję. Z opublikowanego przez Iwińskiego listu wynika, że nie zamierza on jednak porzucić firmy. Jego celem jest wystosować kandydaturę na stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Przeczytaj także: Wiedźmin i nowa solowa gra. Komu partyjkę gwinta?

To dla mnie wielka chwila. Jestem związany z CD PROJEKTEM od niemal trzydziestu lat. W tym czasie byłem świadkiem, jak z garstki pełnych pasji buntowników staliśmy się uznanym studiem tworzącym wciągające gry role-playing, które pokochały miliony osób na całym świecie

– podsumowuje Iwiński.
cd projekt red marcin iwiński
fot. CD Projekt RED

Od kilku miesięcy wiadomo, że Wiedźmin 4 powstaje. Jednak dopiero teraz podano orientacyjną datę, kiedy CD Projekt RED dostarczy grę na rynek. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →