fot. CD Projekt Red

CD PROJEKT podzielił się wynikami za początek 2022 roku. Są też informacje o „Wiedźminie 4”


27 maja 2022

Podziel się newsem:

CD PROJEKT zaprezentował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku. Oprócz tego firma podzieliła się informacjami o Wiedźminie 4.

Wiedźmin 4 wchodzi w fazę przedprodukcji

W okresie od 1 stycznia do 31 marca 2022 grupa CD PROJEKT wypracowała dwieście szesnaście milionów złotych przychodów. Największą częścią był Cyberpunk 2077, który ukazał się na konsolach obecnej generacji, dzięki czemu ma za sobą w sprzedaży dobry kwartał. Skonsolidowany zysk netto wyniósł w tym okresie kwotę 69 milionów złotych, czyli ponad dwukrotnie więcej niż rok temu. O pierwszym kwartale wypowiedział się Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych CD PROJEKT S.A.:

Był to czas, w którym miały miejsce dwa ważne dla nas wydarzenia zarówno w świecie Wiedźmina, jak i Cyberpunka. Pierwszym było wydanie w połowie lutego edycji Cyberpunka na najnowszą generację konsol wraz z dużym updatem dla wszystkich platform. Na tym oczywiście nie kończymy. Szykujemy dla graczy kolejną aktualizację z dalszymi usprawnieniami, jednak największy nacisk jeśli chodzi o nasze moce produkcyjne, kładziemy w tej chwili na stworzenie dużego, fabularnego dodatku do Cyberpunka. Jego premiera będzie miała miejsce w przyszłym roku.

Drugim ważnym wydarzeniem było ogłoszenie, że pracujemy nad nową wiedźmińską sagą. Niedawno zakończyliśmy fazę badawczą, co oznacza, że rozpoczęliśmy pre produkcję i od tego momentu będziemy kapitalizować wydatki na rozwój gry. Kluczowe znaczenie ma dla nas przy tym rozpoczęcie strategicznej współpracy z Epic Games, dzięki której kolejne gry, począwszy od wspomnianej produkcji wiedźmińskiej, tworzyć będziemy w oparciu o Unreal Engine.

Sprawdź także: Szkoła Wiedźminów zamknięta na cztery spusty. Koniec wielkiego polskiego projektu

Wiedźmin 4 – co wiadomo o grze?

Rozpoczęcie fazy przedprodukcji oznacza, że przed nami jeszcze długie lata oczekiwania na Wiedźmina 4. Proces ten zakłada bowiem szukanie odpowiednich rozwiązań koncepcyjnych, planowanie i opracowywanie strategii rozwoju.

Bardzo cieszymy się z powrotu do uniwersum, które w tak dużym stopniu ukształtowało naszą historię. Niedawno skończyliśmy robić research do pierwszej gry z nowej sagi Wiedźmin, a to oznacza, że od teraz będziemy przygotowywać i kapitalizować wydatki.

– dodaje Adam Kiciński, prezes grupy kapitałowej CD PROJEKT

Wiedźmin 4 jest na ten moment w fazie domysłów i spekulacji, jednakże wiemy już na pewno, że zaprezentowana przy okazji zapowiedzi grafika przedstawia medalion w kształcie rysia. Informacje te potwierdził Robert Malinowski, dyrektor ds. komunikacji globalnej w CD PROJEKT. Wiedźmin 4 powstanie na silniku Unreal Engine 5.

CD Projekt zapowiada nową grę z uniwersum Wiedźmina
fot. CD Projekt Red

CD PROJEKT zaprezentował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku. Oprócz tego firma podzieliła się informacjami o Wiedźminie 4. Zobacz także Snoop Dogg podbija stawkę dla zwijacza blantów: „To przez inflację” Serwisy aukcyjne lada moment pękną w szwach. Quebonafide na sprzedaż Dawid Podsiadło wyprzedał kolejny stadion i zagrał na nim nowe piosenki Wiedźmin 4 wchodzi […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →