via witcherschool.com

Szkoła Wiedźminów zamknięta na cztery spusty. Koniec wielkiego polskiego projektu


26 maja 2022

Podziel się newsem:

Polski projekt larp Szkoła Wiedźminów został oficjalnie zakończony. Powodem cofnięcie licencji przez CD Projekt RED.

Szkoła Wiedźminów – od fanów dla fanów

Szkoła Wiedźminów była projektem larp (live action role-playing) organizowanym przez agencję 5 Żywiołów. W trakcie wydarzeń zrzeszających fanów twórczości Andrzeja Sapkowskiego oraz gier Wiedźmin uczestnicy uczyli się szermierki, kowalstwa, łucznictwa, alchemii, odgrywali najróżniejsze role w wielu scenariuszach, mieszkali w zamku czy w końcu – polowali na potwory. Szkoła Wiedźminów powstała w 2015 roku. Przez siedem lat istnienia odbyło się 40 edycji larpów, podczas których wyszkolono ponad trzy tysiące wiedźminów z 54 krajów!

Czołem Wiedźmini!

To było wspaniałe 7 lat. 40 zorganizowanych edycji, kilkuset współpracowników pracujących przy evencie, 3117 wyszkolonych wiedźminów, 54 kraje pochodzenia uczestników i co najmniej 2841 ubitych potworów!

Nasza przygoda z larpami zaczęła się w 2005 roku. Zaczęliśmy jako dzieci mając kilkanaście lat od walki na patyki poprzebierani w amatorskie stroje. Gdyby ktokolwiek powiedział nam wtedy, że 10 lat później założymy własną Szkołę Wiedźminów do której będą przyjeżdżać uczestnicy z całego świata to potraktowalibyśmy to jak żart.Nigdy nie spodziewaliśmy się, ze dzięki naszej determinacji i ciężkiej pracy uda się nam osiągnąć tak wiele i przede wszystkim, że podczas tej całej niesamowitej historii poznamy tak wielu wyjątkowych ludzi.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować tysiącom uczestników, którzy zaufali nam i zdecydowali się przyjechać – czasem nawet z innego kontynentu, żeby wziąć udział w naszym projekcie. Ponadto chcielibyśmy podziękować setkom współpracowników, którzy przez te wszystkie lata budowali z nami cegiełka po cegiełce szkołę Wiedźminów.

Razem stworzyliśmy kawał historii, historii, która starannymi literami została zapisana nie tylko w naszych sercach czy wspomnieniach, ale również w setkach artykułach w wydaniach papierowych, internetowych czy nawet wzmiankach w książkach. Nasza gra połączyła setki ludzi na całym świecie – ludzi, których łączyła wspólna pasja. Ludzi, którzy przyjeżdżając do zamku wiedzieli, że są tam zawsze mile widziani i czuli się jak w domu I za to również Wam dziękujemy – zarówno kadrze jak i uczestnikom gdyż to my wspólnie zbudowaliśmy to przedsięwzięcie.

Nasza gra mimo, że odbywała się w fikcyjnym świecie to generowała prawdziwe emocje i tworzyła prawdziwe więzi międzyludzkie z bardzo solidnym fundamentem wspólnych przeżyć. I to właśnie te silne bodźce spowodowały, że o tych wszystkich wspólnych chwilach będziemy pamiętać do końca życia (a przynajmniej na pewno my będziemy pamiętać 🙂 )Nigdy nie spodziewalibyśmy się, że jeden projekt może tak znacząco wpłynąć na życie ludzi z całego świata i to na tak wielu różnych płaszczyznach – począwszy od zawartych znajomości, przyjaźni idąc dalej przez uczucia takie jak miłość kończąc na wielu płaszczyznach rozwoju interpersonalnego. Bardzo żałujemy, że nie wszystkich udało nam się bliżej poznać – mam nadzieję, że będą jeszcze ku temu kolejne okazje. Kończąc to krótkie podsumowanie 7 letniej działalności Szkoły Wiedźminów chcielibyśmy jeszcze dodać – dziękujemy z całego serca. To była niebywała przyjemność.

czytamy na Facebooku [pisownia oryginalna]
szkoła wiedźminów
fot. LARP HD

Coś się kończy, coś się zaczyna…

Zamknięcie Szkoły Wiedźminów nie oznacza, że to koniec larpowej działalności agencji 5 Żywiołów. Zanim na dobre pożegna się ona ze światem Sapkowskiego, czeka nas jeszcze krótki film dokumentalny o całym projekcie, który ma być jednocześnie pewnego rodzaju memoriałem dla Szkoły Wiedźminów. Na jesień planowany jest larp Wielki Turniej Królewski, zaś, co najważniejsze, agencja 5 Żywiołów pracuje nad stworzeniem nowego uniwersum!

To co najważniejsze tworzymy nowy świat. Nasze własne uniwersum, które będzie przemyślane w takie sposób, żeby larpy w nim organizowane były jak najlepsze i żeby umożliwiało nieograniczone możliwości w przyszłości. Nie będzie to co prawda Wiedźmin, ale mieliście już możliwość zasmakować jakości naszych przedsięwzięć i wiedzcie, że to co dla Was przygotujemy będzie tak samo dobre a mamy nadzieję, że jeszcze lepsze. Po przeanalizowaniu całej sytuacji wiemy, że nie będziemy w stanie larpów w nowym świecie przeprowadzić na jesieni – potrzebujemy trochę więcej czasu, żeby przygotować to na odpowiednim poziomie – zwłaszcza, że cały czas pochłaniają nas nielarpowe projekty i ruszymy z tym na wiosnę 2023 a więcej o nadchodzących przygodach dowiecie się już w te wakacje.

Dlaczego Szkoła Wiedźminów została zamknięta?

Powodem zamknięcia Szkoły Wiedźminów było cofnięcie licencji przez CD Projekt RED ze względu na powiązania Anny Wawrzyniak, żony współzałożyciela 5 Żywiołów, i koordynatora całego projektu Dastina Wawrzyniaka z fundacją Ordo Iuris. Wawrzyniak dokonywała dla fundacji prawnych ekspertyz dotyczących mechanizmów wprowadzenia i egzekwowania obowiązku szczepień i możliwych konsekwencji jego niewypełnienia oraz projektu ustawy wprowadzającej penalizację dokonania przez kobietę nielegalnej aborcji. Licencja została cofnięta w lutym 2022 roku, zaś Anna Wawrzyniak od prawie trzech lat nie była w żaden sposób powiązana ze Szkołą Wiedźminów. Pełne oświadczenie 5 Żywiołów możecie przeczytać pod tym linkiem.

Polski projekt larp Szkoła Wiedźminów został oficjalnie zakończony. Powodem cofnięcie licencji przez CD Projekt RED. Zobacz także Snoop Dogg podbija stawkę dla zwijacza blantów: „To przez inflację” Serwisy aukcyjne lada moment pękną w szwach. Quebonafide na sprzedaż Dawid Podsiadło wyprzedał kolejny stadion i zagrał na nim nowe piosenki Szkoła Wiedźminów – od fanów dla fanów […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →