materiały promocyjne gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon"

CD Projekt RED ze świetnymi wynikami. Ich flagowe produkcje sprzedały się w dziesiątkach milionów egzemplarzy


14 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

CD Projekt RED opublikował podsumowanie zeszłego roku. Jak podaje polskie studio, dwie flagowe marki, czyli Wiedźmin i Cyberpunk 2077, sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym ponad osiemdziesiąt milionów kopii.

Wiedźmin stale cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy. CD Projekt RED dzieli się wynikami

Dziś do sieci trafiły informacje dotyczące zeszłego roku oraz dalszych planów CD Projekt RED. Z opublikowanych treści dowiedzieliśmy się m.in. o wynikach sprzedaży gier z serii Wiedźmin. Jak podaje serwis PPE gracze zakupili ponad sześćdziesiąt pięć milionów kopii trylogii o Geralcie z Rivii. Ponad czterdzieści milionów z całej puli to wyłącznie Dziki Gon wydany w 2015 roku.

Zobacz: Kuchenne rewolucje Geralta z Rivii. Powstanie książka kucharska inspirowana światem Wiedźmina

Wzrost względem poprzedniego roku jest zauważalny. W kwietniu 2020 CD Projekt podawał, że Wiedźmin 3 przekroczył nakład trzydziestu milionów sztuk, natomiast cała seria pięćdziesięciu milionów. Popularność gry nie maleje, choć wczoraj oficjalnie przesunięto premierę wersji na konsole nowej generacji. Niedawno sensację wywołała również wieść o Wiedźminie 4, jednak na razie nie znamy szczegółów produkcji.

Cyberpunk 2077 również bardzo dobrze sobie radzi

Choć wydany w grudniu 2020 Cyberpunk na początku zderzył się z falą krytyki wśród graczy, najnowszy produkt CDPR również cieszy się dużym zainteresowaniem. Od momentu premiery gra sprzedała się w ponad osiemnastu milionach kopii. Dziś pojawiła się również informacja, jakoby deweloperzy pracowali nad pierwszym rozszerzeniem gry, jednak jak stwierdził prezes CD Projekt RED, Adam Kiciński, pojawi się ono najwcześniej w przyszłym roku.

Wierzymy w długoterminowy potencjał naszej najnowszej produkcji, dlatego jednym z naszych priorytetów w 2021 r. była praca nad ulepszaniem rozgrywki Cyberpunka 2077. Jesteśmy zadowoleni z obecnego stanu gry, a także z przyjęcia przez społeczność graczy wersji na konsole najnowszej generacji, którą wydaliśmy w lutym bieżącego roku. Do tej pory sprzedaliśmy ponad osiemnaście milionów kopii Cyberpunka.

– powiedział Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD Projekt ds. finansowych

Firma ujawniła również, że przychody całej grupy w zeszłym roku wyniosły osiemset osiemdziesiąt osiem milionów złotych. Jednocześnie CD Projekt odnotował dwieście dziewięć milionów złotych skonsolidowanego zysku netto. W dalszych planach firmy jest rozwinięcie studiów z Bostonu oraz Vancouver.

CD Projekt RED opublikował podsumowanie zeszłego roku. Jak podaje polskie studio, dwie flagowe marki, czyli Wiedźmin i Cyberpunk 2077, sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym ponad osiemdziesiąt milionów kopii. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →