materiały promocyjne

„Cyberpunk 2077” wysoko w podsumowaniach na platformie Steam


30 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Pomimo nie najlepszego startu, Cyberpunk 2077 znalazł się dosyć wysoko w tegorocznych podsumowaniach na Steamie.

Wyboista droga Cyberpunka 2077

Od premiery Cyberpunka 2077 minął już ponad rok. Twórcy wciąż naprawiają i poprawiają produkcję, która na dzień premiery raczej nie spełniała oczekiwań jakościowych. Złych wiadomości o grze CD Projekt RED otrzymaliśmy przez ostatni rok dosyć sporo, więc dla odmiany, pora na te dobre. Warto przede wszystkim cofnąć się do 10 grudnia 2020 roku, czyli do premiery produkcji. Ilość sztuk, które rozeszły się w przedsprzedaży, sięgnęła aż osiem milionów. Milion sprzedanych egzemplarzy Wiedźmina 3 wydaje się być przy tym śmiesznie małą liczbą. Koszty produkcji i promocji zwróciły się prawie natychmiast.

Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że nasza rodzima produkcja wstaje z kolan na platformie Steam. Cyberpunk zaczął zbierać sporo pozytywnych ocen, wkradając się także na drugi stopień podium listy najlepiej sprzedających się tytułów. Czas na podsumowania roczne, bo i tutaj są niemałe niespodzianki.

„Cyberpunk 2077” wysoko w podsumowaniach na platformie Steam
materiały prasowe

Światełko w tunelu to nie pociąg

Na platformie Steam dostępne są już podsumowania najlepszych produkcji w 2021 roku. Całość została podzielona na sześć list: bestsellery, nowe tytuły, najczęściej grane, gry, które opuściły wczesny dostęp, najlepsze na VR, oraz wsparcie dla kontrolerów. Ze względu na brak możliwości udostępniania danych sprzedażowych, zostały one podzielone na kategorie: platynową, złotą, srebrną i brązową.

Zaczynając od bestsellerów, Cyberpunk 2077 załapał się do kategorii srebrnej, wyprzedzając chociażby tegoroczny hit: Resident Evil: Village. Warto dodać także, że lista bestsellerów dotyczy dochodu brutto, a więc wliczają się w niego także płatna zawartość do pobrania czy transakcje w grze. Gra CD Projekt RED nie ma jeszcze zarówno DLC, jak i elementów mikrotransakcji, także można uznać jej obecność na liście za spory sukces.

Cyberpunk 2077 znalazł się w platynowej kategorii na liście najczęściej granych produkcji (ponad 200 000 graczy jednocześnie), w której obecne są również między innymi DOTA 2, Valheim, czy New World.

Niespodzianką może być lista najlepszych gier z najwyższą liczbą użytkowników korzystających z kontrolerów. Tutaj także Cyberpunk 2077 wskoczył do kategorii platynowej, współdzieląc ją chociażby z dwiema ostatnimi częściami FIFY czy Forzą Horizon 5. Całe zestawienia są dostępne tutaj.

Pomimo nie najlepszego startu, Cyberpunk 2077 znalazł się dosyć wysoko w tegorocznych podsumowaniach na Steamie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Wyboista droga Cyberpunka 2077 Od premiery Cyberpunka 2077 minął […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →