materiały prasowe

CD Projekt Red zapowiada nową grę z uniwersum “Wiedźmina”


21 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

CD Projekt Red za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowali o powstawaniu nowej gry z uniwersum Wiedźmina. Sprawdź szczegóły.

Uniwersum Wiedźmina powróci z nową grą

Za pośrednictwem swojego Twittera, CD Projekt Red zaprezentowali grafikę promującą nową grę z uniwersum Wiedźmina. Sądząc po podpisie “The new saga begins” możemy zakładać, że mowa tu o zdecydowanie większym projekcie niż kolejny tryb do Gwinta. Na to samo wskazuje zresztą wpis na oficjalnej stronie dewelopera i marki gry. Nowa gra ma być pierwszą z uniwersum Wiedźmina, w której wykorzystany zostanie silnik Unreal Engine 5.

Z przyjemnością ogłaszamy, że kolejna odsłona serii gier o Wiedźminie jest obecnie w przygotowaniu i da początek nowej sadze w tym uniwersum.

Medalion widniejący na grafice, bardzo mocno przypomina znak wyróżniający wiedźminów ze szkoły kota, najczęściej pojawiającej się oprócz szkoły wilka wiedźmińskiej “frakcji” w uniwersum gry. Jeśli te przypuszczenia są słuszne, można się domyślać, że nowy Wiedźmin będzie związany mocno właśnie z tą szkołą. Być może główny bohater nowej serii będzie do niej należał?

CD Projekt zapowiada nową grę z uniwersum Wiedźmina
Grafika zamieszczona przez CD Projekt Red na Twitterze

Wielki hit sprzedażowy

Plotki o powstającej nowej grze z uniwersum Wiedźmina pojawiały się co jakiś czas przy okazji prac CD Projekt Red nad grą Cyberpunk 2077. Nikt nie potwierdził tych doniesień, jednak jedno było pewne. Polski deweloper z pewnością nie zostawi swojej hitowej franczyzy. Wiedźmin 3 był bowiem niezwykłym sukcesem. W roku, w którym gra się ukazała, zgarnęła w zasadzie wszystkie możliwe nagrody branżowe. Jednak największe wrażenie robią wyniki finansowe. W 2017 CD Projekt Red poinformował, że zysk ze sprzedaży gry przekroczył 1 miliard złotych. Patrząc na fakt, że od owej informacji minęło, aż 5 lat można zakładać, że ten wynik finansowy jest dużo wyższy. Za sam 2020 rok zysk ze sprzedaży kopii gry wynosił 30 milionów złotych.

CD Projekt Red za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowali o powstawaniu nowej gry z uniwersum Wiedźmina. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Uniwersum Wiedźmina powróci z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →