kadr z gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i wino"

Wiedźmin” i nowa solowa gra. Komu partyjkę gwinta?


31 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Wiedźmin znakomicie radzi sobie w Polsce i na świecie – całościowo, jako marka. Książki są poczytne, gry osiągają ogromne sukcesy, serial Netflixa także zdobył uznanie i popularność. Nic więc dziwnego, że nadchodzi kolejny tytuł powiązany z uniwersum. CD Projekt Red zapowiada gwinta w wymiarze single-player.

Wiedźmin i nowe projekty. Trzeci sezon serialu za pasem

Ten tytuł chyba już nie zejdzie z ust popkultury. Uniwersum zbudowane przez Andrzeja Sapkowskiego przeżywa właśnie swoją drugą młodość. Przyczyniła się do tego seria gier CD Projekt Red, a także serial Netflixa. Nawet jeżeli niektórzy stwierdzą, że ten mało co wspólnego ma z oryginalną powieścią. Nastroje wokół niego faktycznie bywały różne. Fani książki żądali nawet odwołania showrunnerki, Lauren S. Hissrich, jednak ta dalej jest na stanowisku. A preprodukcja trzeciego sezonu właśnie ruszyła.

Prace rozpoczęto nie tylko nad kolejnymi odcinkami serialu. O nowym projekcie osadzonym w wiedźmińskim uniwersum zatytułowanym Project Golden Nekker poinformował portal ign.com.

Przeczytaj: Wiedźmin w prawdziwym świecie. Powstała realistyczna mapa Kontynentu

wiedźmin gwint solowa gra
fot. CD Projekt Red

Project Golden Nekker, czyli nowe wiedźmińskie dobroci jeszcze w tym roku

Pod tajemniczą nazwą ukrywa się kolejna odsłona gwinta – karcianki doskonale znanej z Wiedźmina 3: Dziki Gon. Rozgrywki pod postacią misji pobocznych w grze spotkały się z uznaniem fanów, a popularność tytułu eskalowała do tego stopnia, że ten doczekał się osobnego wydawnictwa. Gra polegała na starciach z przeciwnikami online i okazała się niemałym sukcesem. Ten z kolei doprowadził do powstania Wojny Krwi: Wiedźmińskiech Opowieści, spajającym tryb karcianych walk z elementami RPG.

To nie kolejne “Wiedźmińskie Opowieści”, a coś innego. Chcemy zapewnić wciągającą rozgrywkę single-player dla osób, które wolą to zamiast nastawionego na rywalizację sieciową gwinta

 – powiedział Paweł Burza z CD Projekt RED.

Project Golden Nekker zgodnie z zapowiedziami ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Oznacza to, że już w 2022 gracze zdobędą możliwość stoczenia soczystej karcianej rozgrywki. Tytuł będzie całkowicie samodzielny, a przy tym przeznaczony dla jednego gracza. Co sądzicie o trybie single-playera przy karcianych rozgrywkach? Kolejna odsłona gwinta – jesteście na tak, czy na nie?

Wiedźmin znakomicie radzi sobie w Polsce i na świecie – całościowo, jako marka. Książki są poczytne, gry osiągają ogromne sukcesy, serial Netflixa także zdobył uznanie i popularność. Nic więc dziwnego, że nadchodzi kolejny tytuł powiązany z uniwersum. CD Projekt Red zapowiada gwinta w wymiarze single-player. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →