Netflix

Powstała petycja o usunięcie Lauren S. Hissrich ze stanowiska showrunnerki „Wiedźmina”


21 grudnia 2021

Podziel się newsem:

Fani są wybredni i po drugim sezonie mają dość. W Internecie dostępna jest petycja o usunięcie Lauren Schmidt Hissrich ze stanowiska showrunnerki Wiedźmina.

Wiedźmin pełen problemów

Drugi sezon netfliksowego Wiedźmina jest już z nami od paru dni. Serial wywołał niemałe oburzenie wśród fanów książek Andrzeja Sapkowskiego ze względu na zmiany, jakie zaszły w stosunku do pierwszej części sagi. Krew Elfów miała być bowiem materiałem wyjściowym do serii. Ciężko mi się odnieść do tych zarzutów, bo książek nie czytałem, jednak nie da się ukryć, że drugi sezon Wiedźmina ma spore dziury w scenariuszu, a co za tym idzie: w logice i spójności. Po części staram się zrozumieć fanów. Choćby dlatego, że twórcy obiecali o większej zgodności serialu z książkami. Z drugiej jednak strony nie zapominajmy, że jest to adaptacja, nie ekranizacja i twórcy scenariusza mają prawa do swojej wizji artystycznej. Na naszym portalu jest także dostępna recenzja, a znajdziecie ją tutaj.

Po seansie drugiego sezonu serialu z Henrym Cavillem i Freyą Allan w rolach głównych, oburzeni fani postanowili wziąć sprawę w swoje ręce. W Internecie powstała petycja, która ma doprowadzić do odwołania Lauren S. Hissrich ze stanowiska showrunnerki Wiedźmina.

Powstała petycja o usunięcie Lauren S. Hissrich ze stanowiska showrunnerki „Wiedźmina”
fot. Netflix

Petycja skierowana do Netfliksa

Twórcy petycji nie szczędzą słów i podkreślając swoje uwielbienie do marki oraz, nie potrafiąc poprawnie zapisać imion postaci ze swojej ukochanej serii, punktują, co serial zrobił źle. W petycji czytamy:

My, fani uniwersum Wiedźmina, żądamy od kierownictwa Netfliksa, odwołania Lauren Schmidt Hissrich, ze stanowiska showrunnerki serialu.

Uwielbiamy świat Wiedźmina. Uwielbiamy książki Andrzeja Sapkowskiego, które mają piękne dialogi, doskonale zbudowane uniwersum, mocną historię i postacie. Uwielbiamy gry CD Projektu, które zapewniły Wiedźminowi sławę na całym świecie, za dobrą historię, poszanowanie dla materiału źródłowego, niesamowitą reżyserię oraz jakość.

Lauren Schmidt okazuje brak szacunku oraz lekceważące podejście do zarówno uniwersum i fabuły, jak i do fanów Wiedźmina. Kompletnie ignoruje opinie społeczności czy zasady rządzące tym uniwersum, zmieniając serial w platformę do promowania swoich pomysłów.

Autorzy petycji wskazują także Grę o tron, jako serial, którego pierwsze sezony również nie miały ogromnego budżetu, ale miały dobry scenariusz, który trzymał się książek. W końcowej części możemy także przeczytać apel do Netfliksa. Petycję, oraz cały wywód autorów o tym, dlaczego Lauren S. Hissrich powinna zostać zwolniona, można zobaczyć tutaj, więc jeśli znudziły Was memy z Make Life Harder, to polecam lekturę tego dzieła.

Fani są wybredni i po drugim sezonie mają dość. W Internecie dostępna jest petycja o usunięcie Lauren Schmidt Hissrich ze stanowiska showrunnerki Wiedźmina. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →