kadr z serialu „Wiedźmin"

TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim jeszcze projekt trafił do Netflixa


03 października 2022

Podziel się newsem:

Jak donosi CD Action w oparciu o rozmowę z Janem Pawlickim w podcaście #SzanownePaństwo, Wiedźmin zamiast na platformę Netflix mógł trafić w ręce TVP.

Wiedźmin w TVP? To mogło się wydarzyć

To mógł być naprawdę duży zwrot w historii istnienia Wiedźmina w światowej popkulturze. Zanim Tomasz Bagiński i Jarek Sawko dogadali się z Netflixem w sprawie produkcji serialu, odbyli rozmowę… z Jackiem Kurskim, ówczesnym prezesem TVP. Jako pierwszy tę informację podał portal CD-Action, w oparciu o podcast Klubu Jagiellońskiego #SzanownePaństwo, w którym gościł były współpracownik Kurskiego, Jan Pawlicki. Pełniący niegdyś funkcję dyrektora TVP1 Pawlicki zainicjował spotkanie z Bagińskim i Sawko. Jak sam jednak przyznaje, Jacek Kurski nie był specjalnie zainteresowany ekranizacją Wiedźmina:

Ta pierwsza opcja produkcji w Stanach Zjednoczonych jakoś nie za bardzo wypaliła i był taki moment, w którym TVP mogła mieć ten projekt, który finalnie znalazł się w Netfliksie. (…) Wyglądało to tak, że w zasadzie Jacek Kurski nie wiedział, z kim rozmawia, ani co ma w ręku. Może moja siła perswazji była zbyt mała, ale… Horyzonty Jacka Kurskiego czy ludzi, którzy mu doradzają, są na tyle wąskie, że oni nie ogarniają tej popkultury, która dla naszego pokolenia jest naturalna.

Oficjalny zwiastun drugiego sezonu serialu Wiedźmin

Sezon trzeci w drodze

W grudniu minie rok od premiery drugiego sezonu netflixowego Wiedźmina. Na trzecią odsłonę przygód Geralta z Rivii przyjdzie nam jednak poczekać do grudnia 2023 roku. Pojawiają się pierwsze doniesienia dotyczące fabuły następnych odcinków oraz obsady. W trzecim sezonie obejrzymy dobrze znane wszystkim fanom serii wydarzenia z przewrotu na Thanedd opisane w książce Czas Pogardy. Dzięki źródłom, którymi dysponuje Redanian Intelligence, wypłynęły nazwiska aktorów, którzy wcielą się w role czarodziejów. Do obsady serialu dołączą: Philip Philmar (Gerhart z Aelle), Rochelle Rose (Margarita Laux-Antille), Safiyya Ingar (Keira Metz), Ryan Hayes (Artaud Terranva), Michalina Olszańska (Marti Sodergren), Erci Nolan (Dorregaray z Vole), Poppy Almond (Bianca d’Este) oraz Harvey Quin (Radcliffe z Oxenfurtu).

Jak donosi CD Action w oparciu o rozmowę z Janem Pawlickim w podcaście #SzanownePaństwo, Wiedźmin zamiast na platformę Netflix mógł trafić w ręce TVP. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →