kadr z serialu "Wiedźmin"

Wiedźmin” – potwierdzono trzeci sezon serialu. Będą też kolejne produkcje od Netflixa


26 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Wiedźmin już wkrótce ponownie zagości na naszych ekranach, ale jeszcze zanim drugi sezon pojawił się na Netflixie, oficjalnie potwierdzono kontynuację historii Geralta. Na tym jednak eksploatowanie i eksploracja świata Białego Wilka się nie kończy. Platforma zapowiedziała kolejny film anime oraz… serial dla dzieci.

Wiedźmin Spolsky

Wiedźmin się nam udał. Przyjmę ten punkt widzenia, który uznaje go właściwie za polskie dobro narodowe i symbol. Jakby zapytać obcokrajowca, z czym kulturowo kojarzy mu się Polska, spokojnie mógłby odpowiedzieć: z pierogami, Robertem Lewandowskim i Wiedźminem. Komercyjny sukces marki jest niepodważalny, tak samo jak wkład CD Projekt Red w rozpowszechnienie wizerunku pogromcy potworów. Andrzej Sapkowski stworzył (anty)bohatera, a gry komputerowe pozwoliły mu wbić się do szerszej popkultury. Tak, czy inaczej, historia Geralta zdaje się być studnią bez dna. Netflix ma wobec uniwersum bardzo szeroko zakrojone plany i właśnie zdradził, że powstaną kolejne produkcje osadzone w świecie Białego Wilka. Oprócz tego – zaprezentowano fragmenty nadchodzącego, drugiego sezonu serialu, który ukaże się na platformie w grudniu bieżącego roku. Pojawiły się krótkie zapowiedzi poszczególnych odcinków, na których widać m.in. Nivellena (w tej roli Kristofer Hivju, znany z roli Tormunda w Grze o Tron) znanego z opowiadania Ziarno prawdy, a także Vesemira. Opublikowano również oficjalny zwiastun.

Droga do sezonu 2 | Zwiastun | Wiedźmin

Zapowiedź sezonu 2: Nivellen 

Netflix idzie w anime. Będzie kontynuacja Zmory Wilka?

W sierpniu na platformie streamingowej ukazał się film anime poświęcony Vesemirowi. Zmora Wilka jest niejako (nieobowiązkowym) uzupełnieniem serialu i opowiada losy mentora Geralta. Prequel przyciągnął przed ekrany fanów Rzeźnika z Blaviken – czyżby zapowiadane anime będzie kontynuacją losów Vesemira? Nie da się ukryć, że uniwersum Wiedźmina jest tak szerokie, że wątki, z których można by zrobić osobne opowieści wydają się nieskończone. Koncepcja pociągnięcia historii Vesemira wydaje się jednak logiczna – oraz napawająca zarówno oczekiwaniami, jak i nadzieją.

Nie wiadomo jeszcze, co takiego kryje się pod hasłem “nowy film anime”, ale tego zapewne dowiemy się w najbliższym czasie. Netflix planuje ponadto wyprodukowanie serialu dla dzieci osadzonego w klimacie Wiedźmina. O tym projekcie również nie ma innych informacji – pozostaje nam czekać. Wszystko po kolei: drugi sezon przygód Geralta, spin-off, Wiedźmin: Rodowód krwi, a później? Czas pokaże. Fani na brak kontentu na pewno nie będą mogli narzekać.

Wiedźmin trzeci sezon
kadr z serialu

Wiedźmin już wkrótce ponownie zagości na naszych ekranach, ale jeszcze zanim drugi sezon pojawił się na Netflixie, oficjalnie potwierdzono kontynuację historii Geralta. Na tym jednak eksploatowanie i eksploracja świata Białego Wilka się nie kończy. Platforma zapowiedziała kolejny film anime oraz… serial dla dzieci. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →